Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Samara de Almeida Coelho nową przyjmującą E.Leclerc Moya Radomka Radom !

Na początku sezonu 2022/2023 Tauron Ligi, skład naszej drużyny wzmocni doskonale znana kibicom Radomki brazylijska zawodniczka. Samara reprezentowała barwy klubu E.Leclerc Moya Radomki Radom w sezonie 2020/2021, zajmując wysokie 4. miejsce w Tauron Lidze. Brazylijska przyjmującą urodzona w 1992 w São Paulo, w swojej karierze siatkarskiej zdobyła między innymi klubowe mistrzostwo Brazylii, Szwajcarii oraz Francji. Grając w reprezentacji Brazylii zdobyła mistrzostwo świata kadetek oraz srebrny medal mistrzostw świata juniorek.

 - W związku z problemami zdrowotnymi naszych zawodniczek, wyłączenie Natalii Murek po zabiegu usunięcia wyrostka oraz kontuzja Magdaleny Damaske, sytuacja zmusiła nas do poszukiwań dodatkowej zawodniczki na pozycji przyjęcia. – mówi Łukasz Kruk, dyrektor zarządzający Radomki Radom.

- W tym momencie nie ma zbyt wielu dostępnych zawodniczek na rynku. Znamy umiejętności Samary, znamy jej charakter, dlatego gdy padła propozycja i zrodził się pomysł powrotu Samary do Radomia byliśmy tym rozwiązaniem zainteresowani. – dodaje Kruk.

- Na pewno na czas absencji Natalii, obecność Samary da nam jakąkolwiek możliwość manewru na nominalnej pozycji przyjmujących, czyli będziemy mieli do dyspozycji Janet, Renatę i Samarę. Dzięki takiemu obyciem siatkarskim da nam, moim zdaniem, dużo spokoju jeśli chodzi o obronę, o przyjęcie, strefę defensywną a mam nadzieję, że z biegiem czasu to i w ataku. - powiedział nam Trener drużyny Błażej Krzyształowicz.

Brayzlijska przyjmująca dołączyła do drużyny w dniu dzisiejszym i odbyła z nią pierwszy trening.

Samara, witamy ponownie w #RodzinaRadomki!