Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Koniec marzeń Radomki o medalu.

E.Leclerc Moya Radomka medalu w Tauron Lidze nie zdobędzie. Radomianki w pierwszej rundzie play-off przegrały z ŁKS-em Commerceconem Łódź. Podopiecznym Błażeja Krzyształowicza pozostaje walka o miejsca 5-6.

W kadrze radomskiego zespołu na to spotkanie ponownie zabrakło kontuzjowanych Katarzyny Skorupy, Agaty Witkowskiej czy Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. W pierwszym meczu pierwszej rundy fazy play-off Radomka gładko przegrała 0:3 z ŁKS-em i aby marzyć o awansie do strefy medalowej, w niedzielę pod "złotym sufitem" musiała wygrać. 

W pierwszym składzie w ataku wyszła Alexandra Lazić, nominalna przyjmująca. Początkowo wynik oscylował w granicach remisu, ale później lekką przewagę zyskał ŁKS (10:12). Do połowy seta otwarcia wydawało się, że Radomka powalczy z rywalem. Od stanu 14:14 łodzianki zdobyły jednak sześć "oczek" z rzędu (14:20). Gospodynie nie miały argumentów, a skuteczność w ataku utrzymywała jedynie Natalia Murek (7/8 i 88%). Ostatecznie ŁKS wygrał do 18 po ataku Klaudii Alagierskiej.

W drugiej partii już na początku łodzianki zyskały pięciopunktową przewagę (3:8). Podopieczne Michała Cichego kontrolowały boiskowe wydarzenia, a Radomka nie miała żadnych argumentów, aby powalczyć ze zdecydowanie lepiej dysponowanymi rywalkami. Przyjezdne wygrały do 19, a seta znowu zakończyła Alagierska (19:25).

Od początku trzeciego seta w ataku wyszła Zaroślińska-Król, a Lazić wróciła na swoją nominalną pozycję przyjmującej. Do kwadratu zeszła natomiast Aleksandra Wójcik.

O ile jeszcze na początku trzeciej partii Radomka prowadziła nawet trzema punktami (5:2), tak potem znów inicjatywę przejął ŁKS, który bardzo szybko odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie (6:8). Przewaga przyjezdnych wzrosła do pięciu punktów (10:15), ale cztery kolejne akcje należały do Radomki (14:15). Był to jednak chwilowy przestój ŁKS-u. Podopieczne Cichego odbudowały przewagę i wygrały trzecią partię do 21. 

W obu spotkaniach pierwszej rundy fazy play-off Radomka przegrała po 0:3 i była zespołem zdecydowanie gorszym. ŁKS zasłużenie awansował do półfinału. Podopiecznym Błażeja Krzystałowicza pozostaje walka o miejsca 5-6.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)
E.Leclerc Moya Radomka: Szczepańska, Lazić, Murek, Wójcik, Aelbrecht, Moskwa, Adamek (libero) oraz Zaroślińska-Król, Biała, Kobus.
ŁKS Commercecon: Ratzke, Diouf, Grajber, Jones-Perry, Witkowska, Alagierska, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak.
Sędziowie: Paweł Ignatowicz i Aleksandra Szydełko.
MVP: Valentina Diouf (ŁKS Commercecon Łódź).

Stan rywalizacji: 2:0 dla ŁKS-u. 
Awans do półfinału: ŁKS Commercecon Łódź. 

Źródło: cozadzien.pl