Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Koniec przygody w Nysie!

Pierwszy półfinał turnieju TAURON Pucharu Polski Kobiet wygrała drużyna Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 z Grot Budowlanymi Łódź. Kolejnym meczem tego dnia było spotkanie E.Leclerc Moya Radomki Radom z IŁCapital Legionovią Legionowo.

Premierowa partia zaczęła się od wysokiej przewagi Radomki (5:1). Co prawda później legionowianki później wyrównały (10:10), ale po skutecznym ataku Moskwy ze środka przewaga naszych dziewczyn znowu była duża (17:13). W ataku pomyliła się Różański (18:14). W końcówce przyjezdne z Legionowa próbowały ratować wynik. Świetnie grała Silva, jednak nie wystarczyło to na zatrzymanie Radomki (23:17). Set zakończył się autowym atakiem Erkek!

Drugi set od samego początku był bardzo wyrównany (2:2). Legionowianki odskoczyły na dwa oczka po ataku Tokarskiej, ale chwilę później zagrywkę popsuła Różański (5:6). Podrażniona Legionovia mocno naciskała i zaczęła grać swoją siatkówkę (13:17). Nie złożyły jednak broni radomianki. Po skutecznym ataku Zaroślińskiej-Król na tablicy wyników było już 17:21. O przerwę poprosił trener zespołu z Legionowa i czas ten korzystnie wpłyną na jego podopieczne. W całym meczu mamy remis 1:1.

Skuteczny atak naszej pani kapitan Katarzyny Zaroślińskiej –Król i w trzecim secie mamy już 3:1. Od momentu zatrzymania Murek i doprowadzenia do remisu, gra toczyła się punkt za punkt (6:6; 8:8; 10:10). Skuteczny atak Lazić i znowu remis (18:18). Kończy Erkek i Legionovia prowadzi już w całym meczu 2:1.

Co prawda w lepszej sytuacji przed rozpoczęciem czwartej części spotkania były legionowianki, ale podopieczne Błażeja Krzyształowicza na szczęście nie poddały się (2:2). Niestety, co nie powinno się zdażyć na tym poziomie rozgrywek, kilka nieporozumień i niesłusznych decyzji sędziów mocno wpłynęło na wynik tej partii. Przy stanie 10:16 o czas poprosił szkoleniowiec radomianek. Przewaga przeciwniczek była na tyle wysoka, że Radomce nie udało się już doprowadzić do tie-breaka.

W niedzielnym finale TAURON Pucharu Polski Kobiet 2022 zmierzą się ekipy Rzeszowa i Legionovii.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom 1:3 IŁ Capital Legionovia Legionowo (25:18; 18:25; 23:25; 16:25)