Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Gramy w Nysie!

W sobotę i w niedzielę w Nysie odbędzie się turniej finałowy Tauron Pucharu Polski kobiet. Jednym z czterech zespołów, który powalczy o trofeum jest E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Aby dotrzeć do najlepszej czwórki radomianki musiały pokonać Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (3:0) oraz pierwszoligowy LOS Nowy Dwór Mazowiecki (3:1). W półfinale radomianki zmierzą się z IŁ Capital Legionovią Legionowo, która w drodze do Final Four pokonała pierwszoligową ekipę Asotra Płomień Sosnowiec oraz mistrza Polski, Grupę Azoty Chemika Police (3:2).

Radomka będzie miała okazję do rewanżu za fazę zasadniczą Tauron Ligi - w niej w tym sezonie radomski zespół dwukrotnie przegrywał z ekipą z Legionowa - na wyjeździe 0:3, a u siebie 1:3. 

- Trzeba coś zmienić, wprowadzić jakieś zamieszanie dla zespołu z Legionowa. Sama zmiana trenera nic nie da. Trzeba pokombinować może z paroma zmianami, ustawieniami. Musimy usiąść jako sztab, wykonać dobrą robotę, znaleźć najsłabsze punkty rywala - mówi Błażej Krzyształowicz, nowy szkoleniowiec Radomki, który niespełna tydzień temu zastąpił Riccardo Marchesiego.

Zawodniczki z Radomia zapowiadają w Nysie walkę. - Pora na rewanż z Legionovią. Puchar rządzi się swoimi prawami. Nie zwieszamy głów, nie boimy się, będziemy walczyć i mam nadzieję, że wygramy - mówi rozgrywająca Aleksandra Szczepańska. 

- Będziemy na pewno walczyć, jedziemy tam z dobrym nastawieniem, zmotywowane. Final Four Pucharu Polski zdarza się tylko raz w sezonie - dodaje przyjmująca Natalia Murek.

Początek półfinału Tauron Pucharu Polski Kobiet pomiędzy E.Leclerc Moya Radomką Radom a IŁ Capital Legionovią Legionowo w sobotę, 26 marca o godz. 17.30 w Nysie.  

W drugim półfinale tego samego dnia o godz. 14.45 Developres Bella Dolina Rzeszów zagra z Grotem Budowlanymi Łódź. 

Źródło: cozadzien.pl