Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Pewna wygrana na koniec fazy zasadniczej!

E.Leclerc Moya Radomka Radom w ostatnim meczu fazy zasadniczej Tauron Ligi pewnie pokonała przy Narutowicza 9 #VolleyWrocław 3:0. Radomianki w pierwszej rundzie fazy play-off zagrają z ŁKS-em Commerceconem Łódź.

Poniedziałkowy pojedynek zakończył fazę zasadniczą w Tauron Lidze. Mecz ten nie miał już jednak wpływu na układ tabeli. Już przed tym spotkaniem było bowiem wiadomo, że Radomka zajmie miejsce szóste, a Volley dziesiąte.

Mecz rozgrywany w hali MOSiR-u był pierwszym pojedynkiem w roli szkoleniowca Radomki dla Błażeja Krzyształowicza, który na stanowisku zastąpił Riccardo Marchesiego.

W pierwszym składzie wybiegła długo nie widziana na parkiecie Aleksandra Szczepańska. Po początkowych problemach w partii otwarcia (2:5, 7:10), Radomka opanowała sytuację (14:10, 20:13). Dobrze w polu serwisowym spisywała się Natalia Murek. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:18 po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

W drugiej partii drużyny właściwie co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Po punktowej zagrywce Yunieski Robles Batisty było 16:19, a niedługo potem, kiedy asa serwisowego posłała Murek, Radomka była już na prowadzeniu (22:21). Miejscowe wygrały dwie kolejne akcje i miały piłki setowe (24:21). Wrocławianki dwie z nich obroniły, ale wobec kolejnej były już bezradne i Radomka wygrała do 23 po ataku Zaroślinskiej-Król.

Trzeci set miał przebieg dość podobny do drugiego. Podobnie jak wtedy żadna z ekip nie potrafiła zbyt długo utrzymać swojego prowadzenia. Wrocławianki miały dwie piłki setowe (23:24, 24:25), ale ich nie wykorzystały. Zrobiła to natomiast Radomka, która po dwóch atakach Murek wygrała do 25 i w całym meczu 3:0.

Po fazie zasadniczej Radomka uplasowała się na szóstym miejscu w tabeli i w pierwszej rundzie fazy play-off zagra z trzecim ŁKS-em Commerceconem Łódź. 

E.Leclerc Moya Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:0 (25:18, 25:23, 27:25)
E.Leclerc Moya Radomka:  Szczepańska 4, Zaroślińska-Król 13, Murek 13, Lazić 16, Aelbrecht 9, Kobus 7, Adamek (libero) oraz Wójcik.
#Volley: Kaczmar 2, Kossanyiova 7, Gromadowska 11, Robles Batista 12, Hawryła 5, Fedorek 12, Bodasińska (libero) oraz Wellna, Szady.
Sędziowie: Wojciech Głód i Anna Banaś.
MVP: Alexandra Lazić (E.Leclerc Moya Radomka Radom).

Źródło: cozadzien.pl