Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Błażej Krzyształowicz nowym trenerem E.Leclerc Moya Radomki Radom!

Polski szkoleniowiec zajmie miejsce Riccardo Marchesiego i obejmie radomski zespół. Witamy w Rodzinie Radomki Błażeja Krzyształowicza.

Kiedyś siatkarz, rozgrywający, dziś trener. Urodził się w Sosnowcu. Od 2013 do 2021 roku nieprzerwanie reprezentował barwy Grot Budowlanych Łódź. Swoją karierę w klubie rozpoczął od objęcia posady statystyka. Następnie pełnił rolę asystenta trenera, a od sezonu 2016/2017 piastował stanowisko pierwszego trenera zespołu.  W premierowym sezonie swojej pracy, jako główny szkoleniowiec, zdobył pierwszy w historii klubu medal. Podczas pracy z łódzkimi siatkarkami zdobył: dwa wicemistrzostwa Polski, brązowy medal Mistrzostw Polski, Puchar Polski 2018 oraz dwa Superpuchary Polski i Superpuchar PLS 2015-2020. W pierwszych, w historii ligi rozgrywkach toczonych na boiskach plażowych wywalczył trzecie miejsce w PreZero Grand Prix. Szkoleniowiec prowadził zespół także w rozgrywkach międzynarodowych: w Pucharze Cev i Lidze Mistrzyń.

Błażej Krzyształowicz w latach 2015-2019 był asystentem trenera reprezentacji Polski. 

W sezonie 2021/2022 zdecydował się na wyjazd do Rosji i podjął pracę w Lokomotiwie Kaliningrad. Wrócił jednak do Polski i objął drużynę E.Leclerc Moya Radomki Radom. Szkoleniowiec poprowadzi zespół już w poniedziałek, podczas meczu przeciwko #VolleyWrocław. Serdecznie zapraszamy do hali przy Narutowicza 9, a trenera Błażeja witamy w Rodzinie Radomki!