Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Niespodziewana przegrana...

Niestety, radomianki nie dostosowały poziomu gry do oprawy meczowej zaproponowanej przez klub. Trybuny licznie wypełniły się fanami siatkówki, spotkanie oglądało około 3,5 tysiąca osób, które jednak nie obejrzały dobrego widowiska w wykonaniu radomianek. 

Pojedynek rozpoczął się dla Radomki kapitalnie, bo od prowadzenia 6:1 przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król. W kolejnych minutach zespół z Opola zmniejszył stratę. Po ataku Anny Bączyńskiej było już tylko 12:11. Gospodynie jednak cały czas miały inicjatywę po swojej stronie i kontrolowały przebieg seta otwarcia. Po punktowej zagrywce Katarzyny Skorupy było 18:14. Ostatecznie miejscowe zwyciężyły 25:22. Był to jednak koniec pozytywów z ich strony tego dnia.

W drugiej odsłonie obraz gry diametralnie uległ zmianie. Tym razem to przewagę, i to zdecydowaną, miał zespół beniaminka Tauron Ligi (3:8). I nie oddał jej już do końca tego seta. Choć rozmiary zwycięstwa rywalek mogą bardzo martwić, bo Uni wygrało... do 11!

Niestety dla gospodyń, również trzecia partia padła łupem przyjezdnych, które bardzo dobrze w tym spotkaniu zagrywały. W końcówce prowadziły one już różnicą trzech "oczek" (19:22), ale cztery kolejne akcje wygrała Radomka i wyszła na prowadzenie (23:22). To jednak nie wystarczyło... bo końcówka należała do zespołu beniaminka Tauron Ligi.

Czwarty set też zaczął się lepiej dla Uni (4:9). Radomka na moment niemal odrobiła straty (8:9), aby za chwilę znów rywalki odskoczyły z wynikiem. Po autowym ataku Freyi Aelbrecht było 9:14. W kolejnych minutach niewiele się nie zmieniło. Przyjezdne miały inicjatywę i kontrolowały przebieg seta. Mecz zakończył autowy atak Renaty Białej - Radomka przegrała znów wysoko, bo do 15 i w całym meczu 1:3.

E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 Uni Opole (25:22, 11:25, 23:25, 15:25)
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa, Zaroślińska-Król, Murek, Lazić, Aelbrecht, Moskwa, Witkowska(libero), Adamek (libero) oraz Biała. 
Uni: Makarowska 3, Bączyńska 20, Bidias 4, Stronias 13, Orzyłowska 11, Pellegrino 8, Adrianna Adamek (libero) oraz Pamuła 8, Wołodko.
Sędziowie: Grzegorz Janusz i Mirosław Pałka.
MVP:  Gabriela Makarowska (Uni Opole).

Źródło: cozadzien.pl