Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Wyjazdowa wygrana z Jokerem Świecie!

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom zdobyły trzy punkty w wyjazdowym starciu z Jokerem Świecie.

Drużyny Tauron Ligi wróciły do rywalizacji po przerwie świąteczno-noworocznej. E.Leclerc Moya Radomka Radom po raz czwarty z rzędu zagrała na wyjeździe. Tym razem w Świeciu z zamykającym tabelę Tauron Ligi, Jokerem. Faworyt był jeden i była to Radomka, która z tej roli się wywiązała.

Ekipa z Radomia pojechała na mecz z outisderem osłabiona brakiem Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Kontuzjowaną środkową czeka długa, bo trzymiesięczna, przerwa. W Świeciu trener Riccardo Marchesi miał więc do dyspozycji tylko dwie nominalne środkowe, a były to Freya Aelbrecht oraz Kornelia Moskwa. W kadrze meczowej znalazła się też nowa libero, Agnieszka Adamek.

Trener Marchesi zaskoczył nieco wyjściowym składem, bo w ataku Katarzynę Zaroślińską-Król zastąpiła nominalna przyjmująca, Alexandra Lazić. Jak się potem okazało, był to strzał w dziesiątkę, bo Szwedka otrzymała statuetkę MVP sobotniego starcia zdobywając 25 punktów.

Dość szybko Radomka zyskała przewagę w partii otwarcia. Po ataku Natalii Murek było 5:9. To prowadzenie radomianki utrzymywały w kolejnych minutach (10:14). Co prawda w połowie seta Joker doprowadził do remisu (15:15), ale potem znów inicjatywę miały przyjezdne, które ostatecznie zwyciężyły w premierowej odsłonie do 18.

W drugim secie początkowo prowadziła Radomka (4:6), ale potem gospodynie miały dobry moment i po asie serwisowym Joanny Sikorskiej zyskały trzy "oczka" przewagi 14:11. Potem gra się wyrównała, a  o ostatecznym zwycięstwie radomianek zadecydowała zacięta końcówka. Podopieczne Marchesiego triumfowały do 24 po ataku Lazić.

Choć trzecią partię Radomka zaczęła od trzypunktowego prowadzenia (0:3, 2:5), to ostatecznie tę część meczu na swoją korzyść rozstrzygnęły rywalki. Joker na początku miał problemy w ataku (2:7), ale potem się otrząsnął. Od stanu 8:8 gra była bardzo wyrównana. I ten set, podobnie jak drugi, zakończył się na przewagi. Tym razem zwycięstwem gospodyń 27:25.

O ile jeszcze początek seta numer cztery był wyrównany (7:7), tak potem przewagę zyskał zespół z Radomia (7:12, 11:16). I utrzymał ją do końca, bo Radomka wygrała tę partię do 18 po ataku Moskwy i cały mecz 3:1.

Joker Świecie 1:3 E.Leclerc Moya Radomka Radom (18:25, 24:26, 27:25, 18:25)
Joker: Michalewicz 2, Oliveira 4, Rachkovska 16, Skrzypkowska 10, Gawlak 7, Brzoska 6, Jagła (libero) oraz Nowak (libero), Sikorska 20, Zaborowska 2. 
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 6, Lazić 25, Murek 9, Wójcik 11, Aelbrecht 12, Moskwa 10, Witkowska (libero) oraz Zaroślińska-Król, Biała 2. 
Sędziowie: Mirosław Beń i Marcin Walerzak.
MVP: Alexandra Lazić (E.Leclerc Moya Radomka Radom).

Źródło: cozadzien.pl