Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

E.LECLERC MOYA Radomka Radom póki co nie do zatrzymania!

Nie mogło być inaczej! Poniedziałkowy mecz wygrywa E.LECLERC MOYA Radomka Radom! Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana po raz kolejny Katarzyna Zaroślińska-Król.

Premierowa odsłona meczu zaczęła się od zablokowania Oli Wójcik przez drużynę przyjezdną i pierwszy punkt dziś zdobyły siatkarki ze Świecia. Później gra układała się punkt za punkt (8:8; 10:10). Po punktowy ataku Alex Lazić Radomce udaje się odskoczyć na dwa oczka (15:13). Alanko kiwa z drugiej piłki (21:20). Odpalają się w końcówce radomianki. Nasz podwójny blok blokuje Julie Twardowską (23:20). Ze środka punktuje Efimienko-Młotkowska i Radomka ma pierwszą piłę setową. Jednak nie kończy od razu Ola Wójcik (24:22), ale kolejną akcję wykorzystuje Katarzyna Zaroślińska-Król (25:22).

Drugą partię lepiej zaczyna zespół z Radomia. Po punktowym ataku Zaroślińskiej-Król jest 2:1. Szybko jednak siatkarki ze Świecia odnajdują się i zaczynają grać swoją siatkówę. Początkowo doprowadzając do remisu, a potem odskakując na 3 oczka przewagi (3:6). Na boisku melduje się Kornelia Moskwa i Srna Marković. Nie poprawia to jednak sytuacji (5:9). Autowa zagrywka po stronie Joker Świecie (6:10). Błędy zaczynają popełniać rozpędzone zawodniczki ze Świecia i powoli ich przewaga topnieje (10:12). Kornelia Moskwa atakuje ze środka i mamy remis! (13:13). Przy stanie 15:18 o czas poprosił Riccardo Marchesi. Zablokowana Julia Twardowska (18:20). Mylą się podopieczne trenera Karslioglu i ten też prosi o przerwę (20:20). Zacięta walka trwała do końca. Ostatecznie, po grze na przewagi, drugą partię wygrywają gospodynie!

Trzeciego seta rozpoczynamy od prowadzenie 4:0! Pierwsze oczko na swoim koncie Joker Świecie zanotował po zepsutej zagrywce radomskiej siatkarki. Miło było patrzeć na grę gospodyń w tym secie. Grały bez kompleksów i wypracowały sobie wysoką przewagę (8:4). Bardzo długa wymiana, zakończona atakiem Katarzyny Zaroślińskiej-Król i punktem dla Radomki (10:5). Świetnie na prawym skrzydle spisywała się radomska atakująca (14:7). Przewaga naszej drużyny była na tyle wysoka, że przyjezdne nie były w stanie narzucić swojego stylu gry (20:12). O czas jeszcze poprosił szkoleniowiec gości, ale na nic się to nie zdało. Radomianki wygrały ostatecznie 25:14.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0 Joker Świecie (25:22; 27:25; 25:14)

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Alano, Zaroślińska-Król, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Wójcik, Aelbrecht, Biała(L) oraz Marković, Moskwa, Witkowska (L).

Joker Świecie: Zaborowska, Sikorska, Oliveira, Skrzypkowska, Gawlak, Brzoska, Jagła (L) oraz Twardowska, Rachkovska, Michalewicz, Sikorska.