Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Enea Wytwarzanie Sponsorem Strategicznym drużyny E.LECLERC MOYA Radomki Radom     

Od sezonu 2021/2022 4. Drużynę Tauron Ligi wspierać będzie Enea Wytwarzanie.

Tuż przed rozpoczęciem sezonu do grona Sponsorów radomskiej drużyny dołączyła Enea Wytwarzanie, spółka należąca do Grupy Enea – jednego z najważniejszych podmiotów na rynku energii w Polsce, współodpowiedzialnego za bezpieczeństwo energetyczne państwa. Ogromny potencjał sportowy
i marketingowy drużyny Radomki sprawił, że udało się w stosunkowo krótkim czasie wypracować porozumienie, dzięki któremu drużyna z Radomia zyskała nowego Sponsora.

Enea Wytwarzanie z dumą wspiera sport na najwyższym poziomie, będzie to już trzecia radomska drużyna, w której gra nasza spółka. Tym razem jest to żeńska drużyna z topowych miejsc w lidze piłki siatkowej. Należy podkreślić, że właśnie ta żeńska drużyna siatkarska występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i jest liderem w tworzeniu spektakularnych widowisk sportowych. Jestem przekonany, że cele i idee, które  nam przyświecają, drużynie oraz Enei Wytwarzanie, są zbieżne oraz spójne i z całą pewnością, poprzez wzorową współpracę, przyniosą obustronne korzyścipowiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie.

– Jako firma społecznie odpowiedzialna od wielu lat angażujemy się w sport na terenie działania naszej Grupy, również w siatkówkę, która jest bardzo popularną dyscypliną w Polsce. Cieszy nas, że Radomka poprzez zaangażowanie Enei Wytwarzanie dołącza do drużyn Grupy Enea. Liczymy, że nasze wsparcie przyniesie moc i energię, które są potrzebne do osiągania sportowych sukcesów. Na pewno na trybunach nie zabraknie też dopingu naszych pracowników – powiedział Marcin Łukasiewicz, wiceprezes zarządu ds. pracowniczych Enei Wytwarzanie.

– To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich miłośników i przyjaciół radomskiego sportu. Bardzo dziękuję Enei Wytwarzanie za podjęcie współpracy z kolejną drużyną piłki siatkowej, ale co ważne – tym razem żeńską. Mieszkańcy regionu radomskiego kochają siatkówkę i jestem przekonany, że wspólny projekt Enei Wytwarzanie i Radomki przyniesie wymierne efekty a już z całą pewnością wspaniałą promocję paniom, uprawiającym tę fantastyczną dyscyplinę – podkreślił Marek Suski, Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się pozyskać do grona Sponsorów Radomki tak uznaną firmę, która jest liderem w swojej branży. Mając za sobą takie wsparcie i taką wiarę w nasz projekt, nie pozostaje nam nic innego jak dać z siebie wszystko i walczyć wspólnie o najwyższe cele dając radość kibicom naszej drużynypowiedział Thomas Renard-Chardin, prezes E.LECLERC MOYA Radomki Radom.

Podczas konferencji ogłoszono, że Enea Wytwarzanie będzie miała status Sponsora Strategicznego i będzie widoczna zarówno na hali i w przestrzeni meczowej oraz na koszulkach meczowych E.LECLERC MOYA Radomki Radom.

Grupa Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej i centralnej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalistka igrzysk paraolimpijskich.