Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Prezentacja drużyny i mecz pokazowy z wicemistrzyniami Polski!

Nadszedł czas by poznać drużynę E.LECLERC MOYA Radomki Radom przed nadchodzącym sezonem 2021/2022. W hali MOSiR odbyła się prezentacja zespołu, a po niej mecz pokazowy z Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

Pierwszy set z samego początku przebiegał wyrównanie (5:5). Po ataku Bruny Honorio rzeszowianki wyszły na nieznaczne prowadzenie (8:10), ale siatkarki Riccardo Marchesiego szybko odrobiły tę stratę, nawet z nawiązką. Przy stanie 13:10 o czas poprosił trener Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Po przerwie przyjezdne prezentowały się o wiele lepiej. Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt, ale pod koniec wicemistrzynie Polski mocno odskoczyły. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla Developresu, po autowym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Druga partia toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Przynajmniej z początku (2:8). Radomskie siatkarki próbowały gonić wynik, ale nieskutecznie (10:15). Na boisku pojawił się Ola Wójcik i Freya Aelbrecht. Podopieczne trenera  Marchesiego odrobiły krok po kroku stratę jaką miały do rzeszowianek i dwukrotnie doprowadziły nawet do remisu (18:18; 21:21). W końcówce jednak to znowu zawodniczki Antigi postawiły kropkę nad „i” i zwyciężyły 25:23.

W trzecim secie kibice zgromadzeni w hali MOSiR mogli zauważyć pewne podobieństwo w stosunku do premierowej części spotkania. Siatkarki obu drużyn szły łeb w łeb (3:3). Świetną akcję mogliśmy oglądać w wykonaniu Frei i Kaisy. Nasza środkowa zaatakowała z obiegnięcia i na tablicy wyników dopisała oczko dla naszej drużyny. Zablokowana Katarzyna Zaroślińska – Król i niestety przewaga rzeszowianek rośnie (8:10). Do końca seta radomianki były z tyłu. Partię ponownie na swoją korzyść rozstrzygnął Developres 25:22.

Decyzją obu trenerów w radomskiej hali MOSiR miał rozegrać się jeszcze jeden set. Rozpędzone przyjezdne nie dawały żadnych szans zespołowi z Radomia. Utrzymywały do końca wysokie prowadzenie (5:14). Ciężko było odrobić tyle punktów. Mecz zakończyła Kornelia Moskwa autową zagrywką.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Alanko, Zaroślińska-Król, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Marković, Moskwa, Witkowska (L)oraz Biała, Aelbrecht, Wójcik, Szczepańska.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom 0:4 Developres BELLA DOLINA Rzeszów (19:25; 23:25; 22:25; 18:25)