Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Katarzyna Skorupa poza grą! Nowa rozgrywająca w Radomiu.

Nasza podstawowa rozgrywająca, z powodu kontuzji nadgarstka i koniecznej operacji będzie kilka tygodni poza grą.

Uraz nadgarstka, która w zeszłym sezonie odsunęła Katarzynę Skorupę od gry niestety pogłębiła się i zawodniczkę czeka teraz operacja, a następnie proces rehabilitacyjny. Z tego powodu w najbliższym czasie nie zobaczymy jej na boiskach Tauron Ligi.

„Niestety, kontuzja, z którą boryka się Kasia musi zostać wyleczona operacyjnie, dlatego na początku sezonu będziemy musieli radzić sobie bez niej.  Informacje jakie mamy od lekarzy są natomiast budujące i po zabiegu, który odbędzie się na początku września, powrót do gry nastąpi już po około 8 tygodni” – powiedział o sytuacji kadrowej Łukasz Kruk.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom zdecydowała się na zakontraktowanie rozgrywającej, która uzupełni skład pod nieobecność Kasi.
Wybór padł na doświadczoną reprezentantkę Finlandii, Kaisę Alanko.
Kaisa to doświadczona rozgrywająca, mająca na koncie występy w Lidze niemieckiej i francuskiej. Ostatnie sezony spędziła w VB Nantes, z którym zdobyła srebrny oraz brązowy medal Mistrzostw Francji. Ma ona również w swoim dorobku brązowy medal Pucharu CEV.

„Kaisa Alanko to naprawdę mocne zastępstwo i bardzo wartościowy transfer. Liczymy, że pomoże nam w początku tego sezonu i wniesie wiele dobrego do drużyny.” – powiedział Łukasz Kruk.

Kaisa, która z reprezentacją Finlandii zakończyła już rywalizację na Mistrzostwa Europy, dołączy do drużyny na początku przyszłego tygodnia.