Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

E.Leclerc Moya Radomka Radom skończyła grę na piasku!

Za nami udział w PreZero Grand Prix PLS. E.Leclerc Moya Radomka Radom rozegrała na piasku dwa mecze i niestety oba przegrała.

W Gdańsku powstał prawdziwy kompleks sportowy, oddzielna część do siatkówki na piachu. Zawodniczki miały do swojej dyspozycji osobną strefę oraz boisko do treningu, które znajdowało się na tyłach trybun. Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom w Gdańsku zameldowały się już w środę. Popołudniu odbyły trening pod okiem Piotra Filipowicza.

Pierwszy mecz radomianki rozegrały w czwartek o 14:30. Naprzeciwko naszej ekipy stanął ŁKS Commercecon Łódź. Początek zaczął się wyrównanie (4:4). Później jednak zawodniczki z Łodzi wyszły na prowadzenie i utrzymywały je do końca pierwszej partii wygrywając 25:16. Wydawało się, że po tym potknięciu podopieczne Piotra Filipowicza złapały wiatr w żagle, bo wygrały drugą partię i  doprowadziły do tie-breaka, jednak trzeci set był całkowitą dominacją ŁKSu (7:2). Ostatecznie to łodzianki zwyciężyły 15:8 i cały mecz 2:1. Mimo tej porażki Radomka nie odpadła z turnieju. W piątek o 13:00 miał odbyć się kolejny mecz, który decydował o naszej przyszłości w turnieju PreZero Grand Prix PLS.

Drugi pojedynek miał ogromne znaczenie dla obu drużyn, bowiem zarówno radomianki, jak również bydgoszczanki w czwartek przegrały swoje pierwsze starcie podczas PreZero Grand Prix. Zespół, który przegrał ten pojedynek zakończył już swój udział w zawodach w Gdańsku. Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla zawodniczek E.leclerc Moya Radomka Radom. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Agata Witkowska  (8:5 i 16:12).Siatkarki z Bydgoszczy nie odpuszczały. Odrobiły straty, dzięki dobrej grze na siatce i doprowadziły do remisu 18:18. Zaciętą końcówkę również rozstrzygnęły na swoją korzyść  25:23. Ostatni punkt blokiem zdobyła rozgrywająca Paulina Bałdyga. Drugi set był już bez historii. Bydgoszczanki zagrały bardzo dobrze i wysoko pokonały radomski zespół, dla którego było to pożegnanie z turniejem.

W naszej drużynie najwięcej punktów zdobyła Natalia Brzostek (16 pkt), Patrycja Deja (8 pkt) oraz Ola Szczepańska (7 pkt). Świetnie pod siatką grała Agata Witkowska, którą kibice mogli zobaczyć w nowej roli – zagrywającej i atakującej siatkarki.

Choć Radomka zakończyła swoje zmagania w piątek, to turniej PreZero Grand Prix PLS trwa dalej. Do półfinału awansowali BKSBOSTIK Bielsko-Biała, Impel #VolleyWrocław oraz zwycięzcy z par LOS Nowy Dwór Mazowiecki  - MKS Kalisz oraz Joker Świecie – Grot Budowlani Łódź. Finał odbędzie się w niedzielę, a mecze można oglądać na kanałach Polsat Sport.