Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

E.Leclerc Moya Radomka Radom ponownie zagra na piasku!

Na przełomie lipca i sierpnia w Gdańsku odbędą się zmagania Ligi Letniej. Udział wezmą kluby z Tauron Ligi oraz niższych klas rozgrywkowych. Zawody odbędą się pod nazwą PreZero Grand Prix.

W ubiegłym roku rozgrywki na piasku cieszyły się ogromną popularnością i zainteresowaniem kibiców. Mecze odbywały się w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Tym razem plażowe emocje przeżywać będziemy przez kilka dni w Gdańsku. Rozgrywki zostaną rozegrane systemem „brazylijskim” lub zwanym inaczej systemem „podwójnych eliminacji”. Pierwsza porażka nie wyklucza z dalszej gry żadnej drużyny. Przegrani przechodzą na prawą stronę „drabinki” (rysunek poniżej) i zachowują szansę na końcowy triumf i zdobycie pucharu Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W turnieju udział bierze 16 drużyn (12 z Tauron Ligi i 4 z 1. Ligi Kobiet). Pierwsze cztery teamy poprzedniej edycji GP PLS zostały rozstawione i będą czekać na swoich rywali  29 i 30 lipca. Mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów, według punktacji w siatkówce halowej.

E.Leclerc Moya Radomkę Radom reprezentować będą Agata Witkowska, Aleksandra Szczepańska (Pasznik), Kornelia Moskwa, Katarzyna Zaroślińska-Król oraz pięć plażowiczek: Michalina Szupieńko, Karina Piaseczna, Natalia Brzostek, Karmen Sosińska oraz Patrycja Deja. Dziewczyny są doświadczonymi zawodniczkami, grającymi na plaży. W tym roku brały udział już w wielu turniejach, między innymi  Aktywna Plaża 2021 w Gdyni. Trenerem drużyny będzie Piotr Filipowicz.

Pierwszym rywalem E.Leclerc Moya Radomka Radom będzie ŁKS Commercecon Łódź. Z łodziankami zmierzymy się 29.07 o godzinie 14:30. Kolejne pojedynki zależeć będą od wyników innych drużyn. Oprócz ekipy Riccardo Marchesiego do Gdańska zawitają także: Joker Świecie, UNI Opole, BKS BOSTIK Bielsko-Biała, SAN-Pajda Jarosław, LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Energa MKS Kalisz, ŁKS Commercecon Łódź, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, IŁ Capital Legionovia Legionowo, Grot Budowlani Łódź oraz Impel #VolleyWrocław.

Serdecznie zapraszamy do Gdańska, by na żywo kibicować naszym dziewczynom!