Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Komplet na rozegraniu!

Na początku ruchów transferowych informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu z Katarzyną Skorupą – jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Dziś chcemy poinformować, że do drużyny E.Leclerc Moya Radomki Radom dołączy Aleksandra Pasznik!

Ola pochodzi z Gdańska. Urodziła się 26. lutego 1990 roku. Mierzy 183 cm. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w zespole Energa Gedania Gdańsk. Już w młodszych kategoriach wiekowych osiągała pierwsze znaczące sukcesy. Złoto Mistrzostw Polski kadetek, dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Kadetek, czy srebrny krążek Mistrzostw Polski juniorek.

Aleksandra Pasznik siatkarskie doświadczenie zbierała na pierwszoligowych parkietach, między innymi w Poznaniu, czy Wieliczce, ale również w ekstraklasie. Miniony sezon był dla nowej rozgrywającej Radomki piątym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej grała, we wspomnianej już, Gedani Żukowo, drużynie z Muszyny, czy Bielska-Białej. Rozgrywki 20/21 spędziła w ŁKS Commercecon Łódź, z którym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski – pierwsze wyróżnienie w seniorskiej siatkówce. To między innymi Ola w piątym meczu o medal w Radomiu dała dobrą zmianę w łódzkiej ekipie. Weszła w nerwowym momencie, świetnie rozsyłała piłki do swoich skrzydłowych i posłała na stronę rywalek asa serwisowego.

W sezonie 21/22 Aleksandra Pasznik wraz z Katarzyną Skorupą będą prowadziły grę E.Leclerc Moya Radomki Radom. Ola, witamy w Rodzinie Radomki!