Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Szwedzka przyjmująca nową zawodniczką E.Leclerc Moya Radomki Radom!

Budowa składu na sezon 21/22 powoli zmierza ku końcowi. Do tej pory wiemy, że w nadchodzących rozgrywkach w radomskiej drużynie zagrają: Katarzyna Skorupa, Agata Witkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Freya Aelbrecht, Aleksandra Wójcik i teraz także Alexandra Lazić.

Alexandra urodziła się 24. września 1994 roku w Lenhovdzie w Szwecji. Gra na pozycji przyjmującej, mierzy 188 cm, a jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 321 cm. Do siatkówki zachęciła ją mama, która także była sportowcem i grała w Jugosławii. Wraz z siostrą bliźniaczką Rebecką postanowiły kontynuować rodzinną tradycję. Alexandra w Szwecji grała do osiemnastego roku życia, później 4 sezony spędziła we francuskim klubie RC Cannes. Kolejne siatkarskie doświadczenie zbierała na boiskach szwajcarskich, tureckich i niemieckich. Kibicom siatkówki jest też na pewno doskonale znana z KS Developres SkyRes Rzeszów, gdzie spędziła ostatni rok.

Przyjmująca ma na swoim koncie wiele sukcesów. Trzykrotnie była Mistrzynią Francji i dwukrotnie srebrną medalistką tych samych mistrzostw. Trzy razy sięgała także po Puchar Francji. Grając w Szwajcarii również powiększyła swój dorobek, kończąc sezon jako zdobywczyni Superpucharu, Pucharu i Mistrzostwa Szwajcarii. W minionych rozgrywkach 20/21 wraz z rzeszowskim zespołem sięgnęła na srebrny krążek TAURONLigi. W polskiej ekstraklasie rozegrała 24 spotkania i zdobyła prawie 200 punktów.

Alexandra, witamy w Rodzinie Radomki!