Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Belgijska środkowa zagra w Radomiu!

Duże wzmocnienie na środku siatki. Belgijska środkowa Freya Aelbrecht podpisała kontrakt z E.Leclerc Moya Radomką Radom!

Freya urodziła się 10 lutego 1990 roku. Mierzy prawie 190 cm. Jej zasiąg w ataku wynosi 308 cm, a w bloku 282 cm. Gra na pozycji środkowej. Siatkarskie doświadczenie zdobywała między innymi na parkietach belgijskich, japońskich, francuskich, tureckich, czy włoskich. Na swoim kocie na trzykrotne Mistrzostwo Belgii, dwukrotne Mistrzostwo Francji, Puchar Włoch i Superpuchar Belgii. Dwa razy zdobyła także Puchar Belgii (2011, 2012) i Puchar Francji (2013, 2014).

Nowa środkowa Radomki jest też reprezentantką swojego kraju. Wraz z koleżankami z kadry zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy  (2013) i srebro Ligi Europejskiej. Na tych zawodach została też wybrana najlepszą blokującą.

W sezonie 20/21 występowała w Bartoccini Fortinfissi Perugia we włoskiej serie A, w której zajęła 8. miejsce. We włoskim zespole Freya zagrała 87 setów i zdobyła 164 punkty.

-Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz pierwszy podpisałam kontrakt z polskim Klubem. To będzie mój 10. zawodowy sezon, 10. rok grając za granicą i bardzo się cieszę, że właśnie ten rok spędzę w czołowej drużynie bardzo silnej polskiej Ligi. Wiele razy grałam w Polsce, ale zawsze z reprezentacją mojego kraju. Pierwszy raz to chyba w 2009 na Mistrzostwach Europy. Miałam wtedy 19 lat i był to mój pierwszy poważny turniej, pierwsze poważne wyzwanie jako sportowca. To doświadczenie… Tak… Miałam wtedy okazję po raz pierwszy doświadczyć międzynarodowej rywalizacji na wysokim poziomie i właściwie to pierwsze zetknięcie z tą „wielką” siatkówką miałam właśnie w Polsce w 2009.Kolejnym pięknym wspomnieniem z pobytu w Polsce to rok 2014 i kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Grałyśmy 3 mecze w Polsce, przeciwko Szwajcarii, Hiszpanii i właśnie Polsce. Wypełniona hala w Łodzi, kilkadziesiąt tysięcy wspierających reprezentację, polskich kibiców. Belgia wygrała, ale kibice mimo porażki swojej drużyny byli wspaniali i okazywali nam radość po naszej wygranej. Jak do tej pory mam dwa, naprawdę wspaniałe wspomnienia z pobytów i grania w Polsce - mówi Freya.

Freya, witamy w Rodzinie Radomki!