Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

W sezonie 2020/2021 E.Leclerc Moya Radomka Radom zajmuje czwarte miejsce

Łodzianki zdominowały radomski parkiet i to one odebrały dziś brązowe medale. W sezonie 2020/2021 E.Leclerc Moya Radomka Radom zajmuje czwarte miejsce. Gratulacje dziewczyny!

Zaczynamy ostatnie spotkanie w sezonie 2020/2021. I tak jak się wszyscy spodziewali, będzie to bardzo zacięta rywalizacja (3:3). Po skutecznym ataku Samary wychodzimy nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale ŁKS szybko odrabia stratę i przy stanie 5:7 o czas prosi Riccardo Marchesi. Na zagrywce pojawia się Katarzyna Skorupa i sprawia problem przyjmującym z Łodzi (9:9). Czujna na siatce pani kapitan i mamy kolejny remis 13:13.  Wójcik w antenkę i mamy 14:13 dla Radomki, a o czas prosi Michal Masek. Zablokowana Bruna Honorio i przy trzech oczkach przewagi ŁKSu o drugą przerwę prosi radomski szkoleniowiec. Kończy ze środka Ana Bjelica (16:17). Po następnej udanej akcji Radomki słowacki trener chce porozmawiać ze swoim zespołem. Skutecznie wybił z rytmu radomianki (17:19). Myli się Alagierska i ponownie remis (19:19). W końcówce odskoczyły łodzianki i to one wygrywają pierwszą partię.

Psuje zagrywkę Zaroślińska-Król i drugiego seta zaczynamy 1:1. Skutecznie atakuje Bruna Honorio (3:4), a walkę na siatce wygrywa Justyna Łukasik i mamy remis 4:4. Przy stanie 4:7 o pierwszą przerwę w tej odsłonie poprosił Riccardo Marchesi. Uciekają łodzianki (5:10; 6:13). Sprytnie po palcach atakuje Bruna Honorio (10:15). Różnica punktów była jednak diametralna. Ciężko było Radomce znaleźć sposób na rozpędzone przyjezdne (19:24). Drugą partię ze środka skończyła Lazović.

Dobrze Radomianki rozpoczęły seta numer trzy (3:1). Niestety poważnej kontuzji doznała Bruna Honorio, co wyeliminowało ją z dalszej gry. Na boisku pojawiła się Julia Twardowska. Walkę na siatce wygrywa Katarzyna Skorupa (7:7). W końcu w ataku pokazała się lepiej Ana Bjelica (12:10). Blokowana Justyna Łukasik i mamy remis 14:14. Zablokowana Zaroślińska-Król. Skuteczna z prawego skrzydła Ana Bjelica (20:19). Zacięta końcówka nam się szykuje (23:23). O czas poprosił Riccardo Marchesi.  Zablokowana Ana Bjelica (23:24). Samara atakuje w aut bez bloku i to łodzianki wygrywają trzeciego seta i cały mecz.

W sezonie 2020/2021 E.Leclerc Moya Radomka Radom zajmuje czwarte miejsce. Brawo drużyno!

MVP: Britt Bongaerts

E.Leclerc Moya Radomka Radom : ŁKS Commercecon Łódź (21:25; 19:25; 23:25)

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Moskwa, Rodrigues, Bjelica, Łukasik, Witkowska (L) oraz Biała, Picussa, Twardowska, Bałucka.

ŁKS Commercecon Łódź: Bongaerts, Wójcik, Lazović, Ninković, Alagierska,  Zaroślińska-Król, Saad (L) oraz Pasznik, Kalandadze.