Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Poznaliśmy rywala w walce o brązowy medal!

E.Leclerc Moya Radomka Radom poznała swojego rywala w walce o trzecie miejsce w TAURONLidze. Podopieczne Riccardo Marchesiego zagrają z ŁKS-em Commerceconem Łódź.

W rywalizacji półfinałowej radomianki uległy Grupie Azoty Chemikowi Police. Ciągle aktualne mistrzynie Polski wygrały dwa mecze i wywalczyły awans do finału. Radomiankom pozostanie więc walka o trzecie miejsce. 

We wtorek, 6 kwietnia podopieczne Riccardo Marchesiego poznały swojego rywala. W drugiej parze bowiem rywalizacja trwała nie dwa, a trzy spotkania. Po dwóch meczach pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a ŁKS-em Commerceconem Łódź był remis 1:1 i do wyłonienia finalisty potrzebny był trzeci pojedynek. W nim górą były rzeszowianki, które w tym sezonie wygrały fazę zasadniczą TAURONLigi. To one więc awansowały do wielkiego finału, gdzie czekał już na nie zespół z Polic. Natomiast przegrany team ŁKS-u będzie rywalem Radomki w walce o trzecie miejsce. 

Ze względu na to, że w fazie zasadniczej wyżej była Radomka (zajęła drugie miejsce, ŁKS był czwarty), to właśnie ona będzie miała przewagę własnego parkietu w rywalizacji o brąz. Pierwszy mecz odbędzie się sobotę, 10 kwietnia. Kolejne mecze zaplanowane są na 13, 17 i ew. 20 oraz 24 kwietnia - dokładne terminy podane zostaną wkrótce. 

W tej fazie (o pierwsze i o trzecie miejsce) rywalizacja potrwa do trzech zwycięstw. 

Źródło: cozadzien.pl/własne