Kontakt
Aktualności

Mamy półfinał!

Meldujemy się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce! Brawo za walkę do końca dziewczyny!

Mecz zaczął się od ataku Bruny Honorio, ale niedługo potem ekipa gości wyrównała punktację (1:1). W drużynie Legionovi wkradło się rozpreżenie (5:3) i o przerwę poprosił Alessandro Chiappini. Szybko odrobiły jednak stratę przyjezdne i walka toczyła się punkt za punkt (10:10). Podopieczne Riccardo Marchesiego świetnie radziły sobie w polu zagrywki. Dwa asy zaserwowała Ana Bjelica, jeden punkt z zagrywki zdobyła Kornelia Moskwa (16:12). W końcówce emocji nie brakowało. Legionowianki dogoniły radomianki i zmusiły trenera Marchesiego do wzięcia drugiego czasu (18:19). Autowy atak Rivero Marin i ponownie remis (22:22). Ana Bjelica kończy pierwszy set atakiem z lewego skrzydła (25:23).

Pierwszy punkt w drugim secie na konto drużyny zdobywa Iza Bałucka. Znakomicie zaatakowała Bruna Honorio i na tablicy wyników było już 4:0 dla gospodyń. Trzeciego asa do swojej kolekcji dokłada Ana Bjelica – najskuteczniejsza, póki co, zawodniczka radomskiej drużyny (10:7). Kolejne trzy oczka zdobyły radomianki i o przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Ze środka kończy Ana Bjelica (16:9). Olivia Różański w siatkę (18:13). Bombarduje zagrywką Bruna Honorio, drugi z rzędu as serwisowy i coraz bliżej końca druga partia meczu (21:13). Tym razem seta kończy kiwka Katarzyny Skorupy (25:15).

W trzeciej partii obudziły się trochę legionowianki (2:2; 4:4). Walka trwa. Obie drużyny biją się punkt za punkt (11:11). Po kolejnych dwóch oczkach dla gości o czas poprosił trener Riccardo Marchesi. Odrabiają straty radomianki (14:14). Ze środka atakuje Ana Bjelica, która gra dzisiaj świetne zawody (17:17). Sprytnie kiwa Katarzyna Skorupa (19:21). Próbuje kiwać Alicja Grabka, ale zorientowała się nasza kapitan i ponownie mamy remis (21:21). W końcówce odjechała Legionovia i podobnie jak w sobotnim meczu trzeci set pada ich łupem.

Podenerwowane przegraną trzeciej partii radomianki zdecydowanie lepiej weszły w set numer cztery (5:1). Sprytnie kiwa w linie kapitan Katarzyna Skorupa (8:4). Błąd po stronie DPD IŁCapital i rośnie przewaga Radomki (11:5). Zespół E.Leclerc Moya Radomka Radom nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia, powiększał tylko swoją przewagę i pokazał dominację zwyciężając tę partię i cały mecz!

E.Leclerc Moya Radomka Radom DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23; 25:15; 22:25; 25:10)

MVP Ana Bjelica

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Bjelica, Rodrigues, Bałucka, Honorio, Moskwa, Witkowska (L) oraz Biała, Picussa.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Tokarska, Rivero Marin, Różański, Szczyrba, Stafford, Grabka, Kulig (L) oraz Dąbrowska, Matejko, Majkowska.