Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Ostatni sprawdzian

We wtorek o godzinie 17.30 rozpocznie się ostatni, trzeci mecz ćwierćfinału TAURONLigi pomiędzy E.Leclerc Moya Radomką Radom a DPD IŁCapital Legionovią Legionowo. Stawka jest wysoka - to awans do półfinału Tauron Ligi.

W pierwszym pojedynku, który rozegrany został przed tygodniem, radomianki musiały sobie radzić bez Janisy Johnson, która nie zagra już do końca sezonu z powodu kłopotów zdrowotnych, a także bez kapitan Katarzyny Skorupy, która nie wyleczyła jeszcze wtedy urazu nadgarstka. Radomka zaczęła tamto spotkanie znakomicie, bo od wysokiej wygranej w premierowej odsłonie do 15. Potem było już jednak gorzej. Legionovia przejęła inicjatywę i wygrała trzy kolejne partie i cały mecz 3:1.

W sobotę na rewanż do Legionowa podopieczne Riccardo Marchesiego jechały więc niejako z nożem na gardle. Porażka przekreślała bowiem ich szanse na awans do najlepszej czwórki. W DPD Arenie radomianki zagrały już z Katarzyną Skorupą w wyjściowym ustawieniu. Była też Ana Bjelica, czyli nowa zawodniczka w zespole, która na zasadzie transferu medycznego wzmocniła zespół w minioną środę. Tym razem górą był zespół z Radomia, który wygrał 3:1, choć nie zaczął dobrze tego spotkania. W pierwszej partii gospodynie prowadziły już bowiem nawet 17:8, ale Radomka pokazała charakter i odwróciła losy tej odsłony – wygrały 31:29.

Teraz czas na decydujące rozstrzygnięcia. We wtorek, 23 marca E.Leclerc Moya Radomka rozegra z DPD IŁCapital Legionovią trzeci pojedynek. Zwycięzca bierze wszystko, a więc awans do półfinału Tauron Ligi. Przegranemu pozostanie walka o miejsca 5-8.

W najlepszej czwórce zameldowała się już ekipa mistrzyń Polski, Grupy Azoty Chemika Police, która w ćwierćfinałowej batalii pokonała w dwóch meczach Grota Budowlanych Łódź. To właśnie z policzankami zagra w półfinale zwycięzca rywalizacji Radomka / Legionovia. 

Źródło: cozadzien.pl