Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Radomka o krok od półfinału

Cztery sety w Legionowie i wygrana E.Leclerc Moya Radomka Radom. Siatkarki Riccardo Marchesiego dalej walczą o półfinał Mistrzostw Polski. Trzeci mecz w środę w Radomiu!

Bardzo wyrównanie rozpoczęło się spotkanie w Legionowie (4:4). Po skutecznej kiwce Różański gospodynie wychodzą na nieznaczne prowadzenie (6:4). Autowe uderzenie Bruny Honorio i rośnie przewaga DPD IŁCapital Legionovia Leginowo (11:6). Po jeszcze jednej udanej akcji przeciwniczek o czas poprosił Riccardo Marchesi. Kiedy wydawało się, że set na swoje konto zapiszą gospodynie, prowadziły już 14:8 i 17:8, E.Leclerc Moya Radomka Radom odrobiła straty i po grze na przewagi wygrały pierwszy set 31:29!!!

Od początku spotkanie w barwach E.Leclerc Moya Radomka Radom rozpoczęła Ana Bjelica. Serbska siatkarka w drugim secie zdobyła pierwszy punkt na konto zespołu (1:1). Później, podobnie jak na początku w pierwszej partii. Gra toczyła się punkt za punkt (5:5). DPD IŁCapital Legionovia wyszła na prowadzenie (11:8), ale radomianki szybko odrobiły straty (12:11). W końcówce emocji nie brakowało. Obie drużyny walczyły do upadłego (17:17; 20:20; 22:22). Honorio z prawego skrzydła daje radomskiej drużynie pierwszą piłkę setową, która w następnej akcji skutecznie wykorzystuje Samara Rodrigues de Almeida.

Trzecia partia rozpoczyna się, bez zaskoczenia, od remisu 2:2. Asem serwisowym częstuje przeciwniczki Bruna Honorio (2:4). Zablokowana nasza atakująca i Legionovia odrabia straty (7:6). Świetnie na lewym skrzydle gra Olivia Różański (13:10). Walczy na siatce Katarzyna Skorupa i już tylko oczko przewagi gospodyń (17:16). W końcówce odjeżdżają jednak podopieczne trenera Chiappiniego i to one kończą tę partię 25:20.

Zawodniczki z Legionowa zmotywowane wygraną seta mocno rozpoczęły grę w czwartej odsłonie (4:1). Po ataku ze środka do remisu doprowadza Ana Bjelica (5:5). As serwisowy naszej nowej przyjmującej i 15:12 dla Radomki. O przerwę prosi Alessandro Chiappini. Blok na Riviero Marin i siatkarki Riccardo Marchesiego prowadzą 19:13. Skutecznie ze środka Picussa (14:21). Łukasik z krótkiej kończy spotkanie w Legionowie.

Trzeci mecz zostanie rozegrany w Radomiu w środę 24.03.2021.

Tauron MVP: Bruna Honorio (32 punkty)

E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 DPD IŁCapital Legionovia Leginowo (31:29; 25:23; 20:25; 25:17)

DPD IŁCapital Legionovia Leginowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (L) oraz Dąbrowska, Matejko, Szczyrba, Majkowska.

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Bjelica, Samara Rodrigues, Bałucka, Łukasik, Witkowska (L) oraz Twardowska, Biała, Moskwa, Picussa.