Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Wracamy na ligowe parkiety - ostatni mecz wyjazdowy fazy zasadniczej

Wracamy na ligowe parkiety! Po przerwie spowodowanej turniejem finałowym Tauron Pucharu Polski Kobiet dopiero dziś E.Leclerc Moya Radomka Radom zagra ostatni mecz wyjazdowy fazy zasadniczej. O 20:30 zmierzymy się z ŁKS Commercecon Łódź.

W minionym tygodniu radomianki rywalizowały w turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski Kobiet w Nysie. W półfinale przegrały z Grotem Budowlanymi Łódź, a główne trofeum padło łupem Grupy Azoty Chemika Police. Teraz podopieczne trenera Riccardo Marchesiego wracają do walki na parkietach TAURONLigi. W niedzielę o godzinie 20.30 zagramy w Łodzi z ŁKS-em Commerceconem. Rywalki straciły już szanse na wyprzedzenie w tabeli radomianek, ale mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ wciąż nie znamy układu tabeli przed fazą play-off. Radomka wciąż walczy o jak najwyższą pozycję na koniec fazy zasadniczej. Już teraz wiadomo, że w najgorszym wypadku radomianki zajmą trzecią lokatę po 24 spotkaniach.

Po piątkowej wygranej Developres SkyRes Rzeszów awansował na pierwsze miejsce w tabeli, a Radomka spadła na drugą pozycję. Trzeci jest mistrz Polski, Grupa Azoty Chemik Police, który też ma na koncie o jedno spotkanie mniej i traci do radomskiej drużyny 6 punktów. Na czwartej pozycji plasuje się ŁKS Commercecon Łódź, który po porażce w ostatniej kolejce stracił już definitywnie szansę na wyprzedzenie radomianek na koniec fazy zasadniczej.

Do tej pory nie po drodze było nam z zespołem z Łodzi. Od sezonu 2018/2019 nie udało nam się wygrać ani jednego spotkania z łódzką drużyną, a wszystkie mecze kończyły się po trzech lub czterech setach. Chociaż dziś faworytem będą podopieczne włoskiego trenera, to spotkanie na pewno nie będzie łatwe. Zapraszamy wszystkich przed telewizory o 20:30. Transmisję znajdziecie na Polsat Sport.

Źródło: cozadzien.pl/własne