Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Finał TAURON Pucharu Polski Kobiet bez E.Leclerc Moya Radomka Radom

Kończymy przygodę z TAURON Pucharem Polski Kobiet na etapie półfinału. Sobotnie spotkanie wygrywa zespół z Łodzi i to on melduje się w finale, gdzie zmierzy się z Grupą Azoty Chemik Police.

Spotkanie zaczęło się od błędu Grot Budowlanych Łódź. Szybko jednak zreflektowały się siatkarki Błażeja Krzyształowicza i wyszły na prowadzenie (2:5). Gra toczyła się punkt za punkt (7:7; 9:9; 11:11; 14:14). Ciężko było którejkolwiek z drużyn zdobyć przewagę większą niż jedno oczko. O pierwszą przerwę poprosił Riccardo Marchesi przy stanie 17:15 dla Grot Budowlanych Łódź. W końcówce na kilka punktów (18:22) odskoczyły łodzianki, ale Radomka do końca walczyła o każdą akcję (20:23). Po skutecznym ataku łódzkiego klubu pierwszy set pada właśnie ich łupem.

W drugiej partii podenerwowane radomianki bardzo mocno zagrywały i wypracowały sobie trzypunktową przewagę (3:6). Pomyliła się w ataku Fedusio i przewaga Radomki wzrosła (9:12). Przy stanie 13:12 dla Radomki o przerwę poprosił trener E.Leclerc Moya Radomka Radom. Budowlane wyrównały wynik i gra, podobnie jak w pierwszym secie, toczyła się punkt za punkt (15:15). Po kolejnej przerwie na życzenie radomskiego trenera niewiele się zmieniło. Grot Budowlane odskoczyły (17:20) i znowu musieliśmy gonić wynik. Po skutecznym ataku Bruny Honorio partia numer dwa zaczęła toczyć się na przewagi (25:25). Niestety ponownie to siatkarki z Łodzi zapisały wygraną po swojej stronie.

Na początku trzeciej partii lepiej spisywały się radomianki (4:2). Łodzianki bardzo konsekwentnie grały w bloku i obronie. Po skutecznym ataku Jones-Perry ich przewaga wzrosła do czterech oczek (8:12).  W polu zagrywki pojawiła się Janisa Johnson, która odmieniła grę swojej drużyny. Świetnie blokowała również Andressa Picussa (13:14). Wydawało się, że batalia zacznie się od nowa, ale rozpędzone siatkarki Grot Budowlanych Łódź znowu uciekły rywalkom (14:18) i ponownie rozpoczęłyśmy gonitwę, która, tak jak w pierwszych dwóch partiach, zakończyła się wygraną Grot Budowlanych Łódź (20:25).

E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 Grot Budowlani Łódź (22:25; 25:27; 20:25)

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Zaborowska, Honorio, Bałucka, Johnson, Rodriques, Łukasik, Witkowska (L) oraz Twardowska, Moskwa, Biała, Picussa.

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Centka, Jones-Perry, Fedusio, Górecka, Lisiak, Stenzel (L) oraz Kędziora, Damaske.