Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

#GAMEDAY czyli E.Leclerc Moya Radomka w półfinale TAURON Pucharu Polski

Już dziś E.Leclerc Moya Radomka Radom zamelduje się w półfinale TAURON Pucharu Polski Kobiet! O 17:30 podopieczne Riccardo Marchesiego w Nysie zagrają z Grot Budowlanymi Łódź. Transmisję ze spotkania znajdziecie na Polsat Sport.

W drodze do turnieju finałowego radomianki pokonały pierwszoligową Stal Mielec oraz ligowego przeciwnika #VolleyWrocław. Spotkanie z ekipą z Dolnego Śląska siatkarki na pewno zapamiętają na długo. Mecz przyniósł wiele emocji. Radomka przegrywała 0:2 i po fenomenalnych dwóch setach doprowadziła do tie-breaka, w którym to przyjezdne miały piłki meczowe, a radomska drużyna od stanu 11:14 zdobyła serię punktów i wygrała 17:15, zapewniając sobie tym samym bilet do Nysy.

W sobotnim półfinale TAURON Pucharu Polski Kobiet objawienie tegorocznych rozgrywek zmierzy się z ekipą z Łodzi. Zespół Błażeja Krzyształowicza, by znaleźć się w Nysie, musiał pokonać Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i Eneę PTPS Piła. Na ligowych parkietach z Grot Budowlanymi Łódź spotykaliśmy się 6 razy, a stan rywalizacji wynosi aktualnie 3:3. W Nysie zapowiada się zatem bardzo ciekawe widowisko.

- Wiele czynników będzie odgrywało rolę. Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Podchodzimy do tego turnieju na dużym skupieniu, bez jakiejś dodatkowej presji. Oczywiście presję my będziemy sami sobie wytwarzać wewnątrz. Natomiast ja uważam, że nie powinno się nakładać na nas jakiejś dużej presji. Mam nadzieję, że pojedziemy tam, będziemy walczyli i pokażemy się przede wszystkim z dobrej strony i zagramy dobrą siatkówkę. Myślę, że to jest najważniejsze, żeby kibice byli zadowoleni, żeby widzieli zespół, który wychodzi i walczy. Czy wygramy? No tego obiecać nie mogę, ale na pewno mogę obiecać, że zespół wyjdzie na parkiet i będzie walczyć - mówi Radosław Wodziński, drugi trener E.Leclerc Moya Radomki Radom.


Początek półfinałowego starcia pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź a E.Leclerc Moya Radomką Radom w sobotę, 20 lutego o godzinie 17.30. Drugi półfinał, w którym zagrają ŁKS Commercecon Łódź i Grupa Azoty Chemik Police rozpocznie się o 14.45. Finał rozegrany zostanie natomiast w niedzielę, 21 lutego o godzinie 14.45. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na kanale Polsat Sport oraz naszych mediach społecznościowych.