Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

JEDZIEMY DO NYSY!

W meczu ćwierćfinałowym TAURON Pucharu Polski Kobiet E.Leclerc Moya Radomka Radom zmierzyła się z #VolleyWrocław. Do Nysy jedzie E.LECLERC MOYA Radomka Radom.

W premierowej odsłonie środowego meczu do pewnego momentu szło punkt za punkt. Po skutecznych atakach Bączyńskiej przeciwniczki wysunęły się na prowadzenie (10:12). Ciężko było radomiankom odnaleźć się na boisku i próbować wyszarpać zwycięstwo w tym secie (11:17). Co prawda w końcówce partii, dzięki Janisie Johnson, zawodniczki Riccardo Marchesiego zbliżyły się na dwa oczka różnicy, ale ostatecznie to przyjezdne triumfowały w tym secie 25:23.

Druga partia rozpoczęła się podobnie. Z początku walka oczko za oczko (2:2; 4:4). Po ataku Bałuckiej ze środka gospodynie zaczęły zdobywać punkty seriami, ale nie na długo cieszyły się prowadzeniem. Rozpędzone wrocławianki i błędy po stronie naszego zespołu, spowodowały, że to ponownie ekipa gości cieszyła się z prowadzenia (20:22). Sytuację po radomskiej stronie siatki próbowała ratować Bruna Honorio, która wyrównała stan punktów (24:24). Po gorącej końcówce set ponownie wygrały wrocławianki.

W trzeciej partii dobrze zaczęły radomianki (2:0). W dużej mierze przez błędy radomianek drużyna gości szybko odrobiła straty (9:9). Skuteczna na prawym skrzydle była Bruna Honorio. Dopiero po ataku Izy Bałuckiej w środkowej części seta Radomka wysunęła się na prowadzenie (19:16). W końcówce partii zrobiło się gorąco, ale Radomianki utrzymały prowadzenie i wygrały 25:23.

Czwarta odsłona zaczęła się od prowadzenia Radomki 3:1. Bączyńska plasuje w środek boiska i wrocławianki powoli doganiały gospodynie. Ciągle jednak podopieczne Riccardo Marchesiego prowadziły dwoma oczkami (12:10). Świetnie na boisku spisywała się Janisa Johnson, która przy swoim nazwisku miała już 20 zdobytych punktów w całym spotkaniu. Po asowej zagrywce Łukasik przewaga gospodyń wzrosła do 5 oczek (17:12). Ciężko było wrocławiankom odrobić te straty (22:16). Czwarty set wygrała E.Leclerc Moya Radomka Radom 25:18.

Tie-break radominaki zaczęły od prowadzenia 3:0. #VolleyWrocław szybko niestety odrobił stratę i doprowadził do remisu (5:5). Przy zmianie połów to zespół gości objął prowadzenie (6:8). I wydawałoby się, że mecz jest przesądzony, kiedy tablica wyników wskazywała 10:14. Radomianki jednak dzielnie walczyły i zwyciężyły 17:15! JEDZIEMY DO NYSY!!!

E.Leclerc Moya Radomka Radom : #VolleyWrocław (23:25; 27:29; 25:23; 25:18; 17:15)