Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Kornelia Moskwa zasiliła szeregi E.Leclerc Moya Radomka Radom

Młoda środkowa dołączy do radomskiego zespołu i pomoże w walce o najwyższe cele w sezonie 2020/2021. Poprzednie lata spędziła w Bielsku-Białej oraz w Łodzi.

Kornelia urodziła się 30 października 1996 roku. Swoją siatkarską karierę rozpoczęła w KPKS Halemba Ruda Śląska. Wcześniej można ją było widzieć w SMSie PZPS Sosnowiec. Od roku 2014 reprezentowała barwy drużyny z Bielska-Białej. Po 6 latach przeniosła się do Grot Budowlanych Łódź, skąd po rozwiązaniu kontraktu w trakcie sezonu postanowiła przenieść się do Radomia.

- Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka szansa na moje przejście do Radomia. Uważam, że tutaj też mam szansę na rozwój. Pod okiem włoskiego trenera, a według mnie włoska myśl szkoleniowa jest jedną z najlepszych na świecie, liczę, że moja gra jeszcze bardziej się poprawi. Mam nadzieję, że wspólnie teraz zapracujemy na sukces Radomki w tym sezonie. – komentuje decyzję nowa środkowa E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Młoda środkowa do tej pory rozegrała 127 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zdobyła 662 punkty, z czego 264 blokiem, a 83 punktową zagrywką. W trwającym sezonie wystąpiła łącznie w 10 meczach i dla Grot Budowlanych Łódź zdobyła 47 punktów.

- Pojawiła się okazja, aby Kornelia dołączyła do naszej drużyny i skorzystaliśmy z niej. Klaudia Laskowska ma problemy zdrowotne, więc musieliśmy wzmocnić tę pozycję na boisku. Kornelia jest bardzo utalentowaną zawodniczką i wierzymy, że pomoże nam w walce o jak najwyższe cele w tym sezonie. – mówi Łukasz Kruk.

Kornelia od dziś trenuje z zespołem. Najbliższy mecz E.Leclerc Moya Radomka Radom rozegra na wyjeździe 31.01.2021 roku z Jokerem Świecie. Początek meczu o 20:30, a transmisję spotkania znajdziecie na Polsat Sport.

Kornelia, witamy w Rodzinie Radomki!