Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Kolejna wygrana radomskich siatkarek!

W meczu 17. kolejki bez niespodzianki! Faworytki wywiązały się ze swojej roli, ale łatwo nie było. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Janisa Johnson!

Premierowa odsłona zaczęła się od remisu 1:1, czy 3:3. Szybko jednak przyjezdne wyszły na prowadzenie. Po skutecznym ataku Różański, legionowianki prowadziły dwoma oczkami (8:10). W grze radomianek było sporo chaosu i błędów (10:13; 16:20). Ciężko było siatkarkom Riccardo Marchesiego dogonić rywalki i pierwszy set padł łupem DPD Legionovi Legionowo.

Zdecydowanie lepiej gospodynie radziły sobie w odsłonie numer dwa. Po ataku Bruny Honorio było 7:4. W połowie seta radomianki powiększyły przewagę do sześciu "oczek" (18:12) i już nie pozwoliły rywalkom na ich grę. Na boisku pojawiła się też Samara Rodrigues de Almeida, dla której był to debiut w barwach E.Leclerc Moya Radomki. Brazylijka zdobyła w tej partii dwa oczka - jedno atakiem, a drugie blokiem. Gospodynie do końca kontrolowały przebieg tej partii i wygrały ją gładko do 16.

W trzecim secie było zdecydowanie najwięcej emocji. Wynik oscylował w okolicach remisu, albo na nieznacznym prowadzeniu była E.Leclerc Moya Radomka Radom. Po ataku Stafford z przechodzącej było 19:19. Parę chwil później po ciasnym skosie atakowała Honorio i gospodynie miały przewagę dwóch punktów (22:20). W końcówce prowadziły 24:21, ale dwie kolejne akcje należały do legionowianek. Seta zakończyła jednak Janisa Johnson atakiem po bloku (25:23).

Podopieczne trenera Marchesiego miały trochę problemów w czwartej odsłonie (5:7, 7:10, 10:13). Dobra postawa Honorio w polu serwisowym i ataku pozwoliła jednak najpierw doprowadzić do remisu (14:14), a potem wyjść na prowadzenie (15:14). Kolejne akcje to wymiana ciosów, ale od stanu 18:18 to E.Leclerc Moya Radomka Radom zdobyła trzy punkty z rzędu (21:18). Końcówka to już kontrola gospodyń, które po ataku Honorio wygrały do 20 i w całym meczu 3:1 zdobywając komplet punktów do ligowej tabeli.

Dzięki dzisiejszej wygranej nasza drużyna umocniła się na drugim miejscu w tabeli TAURONLigi. Przed radomiankami teraz dwa mecze wyjazdowe, a później rywalizacja w kolejnym etapie Pucharu Polski.

E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 DPD Legionovia Legionowo (20:25; 25:16; 25:23; 25:20)

MVP Janisa Johnson

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Picussa, Johnson, Twardowska, Łukasik, Witkowska (L) oraz Bałucka, Biała, Rodrigues De Almeida.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliviera Souza, Rivero Marin, Różański, Tokarska, Stafford, Kulig (L) oraz Lemańczyk (L), Dąbrowska, Matejko, Szczyrba.