Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Nie tak to miało wyglądać...

W meczu 16. kolejki TAURONLigi aktualny lider tabeli okazał się za mocny dla E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Po trzysetowym meczu wracamy do Radomia bez punktów.

Developres rozpoczął mecz od mocnego uderzenia prowadząc 7:0, co wynikało głównie z błędów naszego zespołu. Radominaki miały duże problemy w ataku, jak i przyjęciu i przewaga miejscowych rosła w błyskawicznym tempie. Gdy rzeszowianki wygrywał 11:2 wydawałoby się, że emocje w tej partii już się skończyły. Podopieczne Riccardo Marchesiego jednak zaczęły sukcesywnie niwelować straty, wykorzystując błędy Developresu. Gdy Katarzyna Skorupa ustrzeliła zagrywką Juliette Fidon-Lebleu strata do ekipy trenera Stephane Antigi wynosiła już tylko punkt (13:12). Zdenerwowany takim stanem rzeczy szkoleniowiec Developresu poprosił o czas, po którym jego zespół znów zaczął skutecznie grać. Miejscowe odskoczyły na trzy punkty (17:14), by za chwilę oddać inicjatywę rywalkom. Te wyszły nawet na prowadzenie 20:19, ale na finiszu musiały uznać wyższość rzeszowianek, które od stanu 21:21 punktowały już do końca.

Podobny przebieg miał set numer dwa gdzie Developres rozpoczął od prowadzenia 3:0 i przez długi czas utrzymywał, wydawać by się mogło, bezpieczny dystans (14:9; 19:14; 21:15). Zespół z Radomia po raz kolejny ruszył w pościg i była na doskonałej drodze do wygrania seta. Od stanu 23:19 kolejnych pięć punktów z rzędu zdobyły siatkarki z Radomia, w czym duża zasługa Brazylijki Bruny Honorio Marques. Atakująca naszej ekipy praktycznie nie myliła się w kontrataku, przy czym imponowała potężną zagrywką. Radomianki miały piłkę setową (24:23), ale znów na samym finiszu coś zacięło się w ich grze i to rywal punktował,  wygrywając drugą partię.

Trzeci set od samego początku był wyrównany i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. W połowie rzeszowianki odskoczyły na dystans trzech punktów (13:10), który w samej końcówce się powiększył, dzięki skutecznej zagrywce Jeleny Blagojević. Radomianki zatem wróciły do domu bez punktów i dorobku setowego.

Po nieudanym meczu w Rzeszowie nasze siatkarki dalej zajmują drugą pozycję w tabeli TAURONLigi. Z 34 oczkami na koncie wyprzedzają o dwa punkty ŁKS Commercecon Łódź oraz o 3 punkty Grot Budowlanych Łódź. Kolejny mecz E.LECLERC MOYA Radomka Radom rozegra w poniedziałek 25.01.2021 o godzinie 17:30. Radomianki zmierzą się z drużyną DPD Legionovia Legionowo, a spotkanie będzie można obejrzeć na Polsat Sport lub ipla.

Developres SkyRes Rzeszów 3:0 E.Leclerc Moya Radomka Radom (25:21; 26:24; 25:17)

MVP: Kiera Van Ryk

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Van Ryk, Fidon-Lebleu, Stencel, Krzos (L) oraz Krajewska, Rasińska, Przybyła (L).
E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Picussa, Honorio Marquez, Twardowska, Łukasik, Johnson, Witkowska (L) oraz Biała, Bałucka, Szczygioł.