Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

E.LECLERC MOYA Radomka Radom vs Grot Budowlani Łódź

W spotkaniu 15. Kolejki TAURONLigi siatkarki Riccardo Marchesiego zrewanżowały się łodziankom i dopisały do swojego konta trzy punkty. MVP meczu została wybrana Andressa Picussa.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od remisu (2:2). Później gospodynie odskoczyły na dwa oczka, ale w polu zagrywki pomyliła się Twardowska i drużyna Riccardo Marchesiego prowadziła tylko jednym punktem. Siatkarki Radomki wpadły w siatkę i rozpoczęła się seria dla gości (7:10). Co prawda radomiankom udało się odrobić różnicę dzielącą obie ekipy, ale w końcówce podopieczne Błażeja Krzyształowicza ponownie odskoczyły (16:20). Set zakończyła Moskwa ze środka (16:25).

Druga odsłona również rozpoczęła się remisem. Po skutecznym ataku Twardowskiej Radomka wyszła na prowadzenie (6:5). Świetnie na ataku radziła sobie także Janisa Johnson. Na boisku widać w końcu było była zawodniczkę łódzkiego klubu, a obecnie przyjmującą E.Leclerc Moya Radomka Radom – Julię Twardowską (10:7). Budowlane jednak nie poddały się tak łatwo. Na lewym skrzydle świetnie popisywała się Zuzanna Górecka, a kiwki w środek boiska wrzucała Nowicka (14:13). Przeciwniczki jednak nie ustrzegały się błędów. Fedusio zepsuła zagrywkę i na koncie Radomki pojawił się osiemnasty punkt. Po skutecznym ataku Janisy Johnson o przerwę poprosił szkoleniowiec gości (20:18). Drugą partię kończy Bruna Honorio Marquez!

Trzeci set to była walka punkt za punkt (3:3; 7:7; 9:9; 11:11). Żadna z drużyn nie odpuszczała, w końcu stawką było drugie miejsce w tabeli TAURONLigi. W końcówce dość wyraźnie odskoczyły rywalki (17:20), i o czas poprosił Riccardo Marchesi. Po przerwie w polu zagrywki pojawiła się atakująca Bruna Honorio, która sprawiła przeciwniczkom spory problem, a na tablicy wyników znowu pojawił się remis 21:21, a później 22:22, 23:23, 24:24, 25:25 i w końcu myli się Fedusio o Radomka wygrywa kolejnego seta (27:25).

Lekko podenerwowane siatkarki Grot Budowlanych Łódź od początku czwartej partii próbowały narzucić swój styl gry (3:5). Na szczęście czujne radomianki szybko wyrównały i mecz znowu toczył się punkt za punkt (6:6; 8:8;12:12). Próbowała kiwa Julia Nowicka, ale radomianki rozczytały ten manewr i skutecznie się wybroniły (14:12). W polu zagrywki pojawiła się Andresa Picussa, a gra podopiecznych włoskiego szkoleniowca wyglądała zachwycająco (17:13). W końcówce Budowlane doprowadziły do remisu i gra znowu wróciła do stałego trybu „oczko za oczko” (22:22; 23:23; 24:24). Mecz kończy as serwisowy Katarzyny Skorupy!

E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 Grot Budowlani Łódź (16:25; 25:21; 27:25; 26:24)

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Picussa, Johnson, Twardowska, Łukasik, Witkowska (L)oraz Biała, Bałucka, Zaborowska.
Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Lisiak, Górecka, Jones-Perry, Fedusio, Moskwa, Stenzel (L) oraz Damaske, Kędziora, Lewandowska.