Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Dziesiąta wygrana radomskiego zespołu!

Dziesiąta wygrana radomskiej drużyny stała się faktem. Zespół Riccardo Marchesiego po trzysetowej walce pokonał beniaminka TAURONLigi – Joker Świecie. MVP spotkania wybrana została Paulina Zaborowska.

Premierowa odsłona czwartkowego meczu rozpoczęła się dość wyrównanie (1:1; 7:7). Po ataku Twardowskiej gospodynią udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (12:10), ale przyjezdne szybko odrobiły stratę i mecz dalej toczył się systemem „punkt za punkt” (13:13; 15:15). Po błędzie przeciwniczek podopieczne Riccardo Marchesiego odskoczyły rywalkom na 3 oczka, co zmusiło trenera Joker Świecie do przerwy i rozmowy ze swoim zespołem. Niewiele to jednak naprawiło w grze gości. Rozkręciły się za to siatkarki z Radomia i pewnie doprowadziły do zakończenia partii 25:19.

Drugi set początkowo był odzwierciedleniem pierwszej partii (2:2; 4:4). Po ataku Urbanowicz na prowadzenie wysunął się zespół ze Świecia (4:6). Jednak nie dały się łatwo radomianki i skrupulatnie odrabiały stratę (9:9). Po skutecznym ataku Kowalskiej ponownie rozkręciły się zawodniczki Marcina Wojtowicza. Pomyliła się również Twardowska i przewaga Jokera rosła (9:12). Ponownie stratę odrobiła Radomka i ponownie Świecie uciekło na kilka oczek (13:16). Skuteczny blok Janisy Johnson doprowadza do remisu (16:16) i kolejnej dobrej akcji siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom wychodzą na prowadzenie. Johnson obija dłonie przeciwniczek i daje drużynie 23. punkt. Partię numer dwa kończy Justyna Łukasik.

W trzecią odsłonę meczu lepiej weszły zawodniczki ze Świecia (1:3; 2:4). Na boisku z dobrej strony dała się zauważyć Andressa Picussa, która najpierw zaatakowała ze środka, a potem z prawego skrzydła i wyrównała wynik (6:6). Świetnie w polu zagrywki spisywała się Janisa Johnson (16:7). Przewaga naszego zespołu była na tyle wysoka, że drużyna gości nie była  w stanie jej odrobić. Bardzo dobrą zagrywką popisała się Paulina Zaborowska, która została wybrana MVP spotkania.

 

E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0 Joker Świecie (25:19; 25:22; 25:9)

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Zborowska, Honorio, Picussa, Johnson, Twardowska, Łukasik, Witkowska (L) oraz Biała, Molenda, Bałucka, Szczygioł, Laskowska.
Joker Świecie: Gorzkiewicz, Marcyniuk, Brzoska, Kowalska, Urban, Nowak (L) oraz Kukulska, Urbanowicz, Muszyńska, Jurczyk.