Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Runda rewanżowa rozpoczęta zwycięstwem

E.LECLERC MOYA Radomka Radom w pierwszym meczu rundy rewanżowej pokonała na wyjeździe Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Nagrodę MVP otrzymała Bruna Honorio Marques.

Drużyna z Radomia niewątpliwie była faworytem tego pojedynku. Premierowa odsłona zaczęła się od prowadzenia radomianek 9:6. Gospodynie spotkania grały nerwowo, popełniały błędy w przyjęciu, co uniemożliwiało skuteczną grę na siatce. W połowie partii przyjezdne prowadziły już sześcioma punktami (15:9) i o czas poprosił Piotr Matela. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać straty i przewaga radomianek zmalała do dwóch oczek (17:15). W kolejnych akcjach sprawy w swoje ręce wzięły przyjezdne i ponownie uzyskały przewagę 22:19. Choć w końcówce bydgoszczanki ponownie zniwelowały straty i doprowadziły do remisu 22:22, to nie udało im się zmienić wyniku na swoją korzyść. Punktowy atak Janisy Johnson zakończył seta 25:22.

Bydgoszczanki w drugiej partii poprawiły przyjęcie oraz grę na siatce i po wyrównanym początku, uzyskały dwa oczka przewagi (10:8). Bardzo dobrze grała Magdalena Hawryła, punkty zdobywały także Alexandra Dascalu oraz Regiane Bidias i zespół z Bydgoszczy prowadził 15:12. Dopiero w połowie partii po nieudanych akcjach stracił przewagę (17:17) i w kolejnych piłkach to radomianki były lepsze o jeden punkt (22:21). Gospodynie pokazały, że potrafią się bić. Dzięki punktowym akcjom Eweliny Żurowskiej doprowadziły do remisu 24:24. Zachowały też więcej zimnej krwi w nerwowej końcówce granej na przewagi i wygrały 30:28.

Kolejny set również w początkowej fazie był wyrównany (7:7, 10:10). Błędy bydgoszczanek sprawiły, że przyjezdne odskoczyły na cztery punkty (14:10). Od tego momentu podopieczne Riccardo Marchesiego kontrolowały sytuację na boisku. Pojedyncze akcje Regiane Bidias oraz Alexandry Dascalu nie pomogły zniwelować strat, kiedy pozostałe zawodniczki bydgoskiej drużyny popełniały błędy w polu zagrywki czy grze na siatce. Radomianki z kolei grały skutecznie w ataku i powiększały przewagę (23:17). Seta zakończyła Justyna Łukasik 25:17.

W czwartej partii radomianki już na początku wypracowały sobie pięciopunktową przewagę (7:2). Dobre przyjęcie umożliwiło Katarzynie Skorupie grę wszystkimi opcjami i przyjezdne prowadziły kilkoma oczkami (13:7). Bydgoszczanki z trudem zdobywały punkty, ale udało im odrobić wszystkie straty i na tablicy wyników ponownie był remis (15:15). As serwisowy Eweliny Żurowskiej dał prowadzenie jej zespołowi 16:15, a o czas poprosił Riccardo Marchesi. Po powrocie na boisko jego podopieczne walczyły z coraz lepiej grającymi gospodyniami i udało im się zdobyć dwa punkty przewagi nad rywalkami (21:19). W końcówce gra gospodyń posypała się, co wykorzystała ekipa z Radomia (24:20). Ostatni punkt zdobyła Bruna Honorio Marques 25:20.

MVP: Bruna Honorio