Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Niespodziewana przegrana radomskiej drużyny

To nie był nasz dzień. Sił starczyło tylko na pierwszą partię. Łodzianki grały swoją siatkówkę i pewnie zwyciężyły po czterech setach, zabierając do Łodzi 3 punkty.

W premierowej partii pewnie na boisku czuły się siatkarki z Radomia. Zawodniczki Riccardo Marchesiego w pewnym momencie prowadziły nawet 17:9. Doskonale rozgrywała Katarzyna Skorupa, a zespół w ataku prowadziła Bruna Honorio Marques. Łodzianki grały wyjątkowo nieskutecznie a gospodynie raz po raz wyprowadzały skutecznie kontry. Radomka zwyciężyła bardzo wysoko, bo do 17.


Drugiego seta łodzianki zaczęły zdecydowanie lepiej, gra stała się bardziej wyrównana.  Pojawił się także po ich stronie skuteczny punktowy blok i rywalki musiały walczyć zdecydowanie mocniej niż w premierowej odsłonie. W końcu jednak E.LECLERC MOYA Radomka uspokoiła grę i wypracowała sobie trzy, czteropunktową przewagę. ŁKS walczył, starał się dogonić gospodynie, lecz te popełniały mało błędów. Aż do samej końcówki, gdy prowadziły 23:20, by po chwili dać się rywalkom dogonić. Mieliśmy grę na przewagi, w której lepsze okazały się łodzianki – w ostatniej akcji Bruna uderzyła w aut.


Po wygranej partii łodzianki rzuciły się na rywalki z impetem. Załamał się skuteczny atak Radomki i w efekcie ŁKS osiągał coraz wyższą przewagę, momentami nawet dziesięciopunktową. Trener Riccardo Marchesi przeprowadził kilka zmian, by dać odetchnąć podstawowym siatkarkom, po chwili jednak wrócił do swoich liderek, licząc iż może jeszcze uda się poprawić wynik. Łodzianki grały jednak już zdecydowanie swobodniej niż na początku meczu i zwyciężyły 25:17.


Dobra gra ŁKS-u Commercecon przeniosła się na kolejną odsłonę, choć na początku Radomka stawiła mniejszy opór. Liderką przyjezdnych była Katarzyna Zaroślińska-Król, która kończyła najważniejsze akcje, przy świetnej 50-procentowej skuteczności. Wydawało się, że nie będzie już większych emocji, bo ŁKS prowadził 18:11, jednak po chwili mieliśmy remis po 18! Niemal wszystkie piłki były kierowane po stronie Radomki do Bruny. Ostatecznie łodzianki uspokoiły grę i dowiozły zwycięstwo do końca.


Tym samym na swoim koncie E.Leclerc Moya Radomka Radom zanotowała trzecią przegraną. Do zakończenia pierwszej rundy pozostał zaległy pojedynek z Joker Świecie, który odbędzie się w Radomiu 17.12.2020 roku.


MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król.