Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Sezon 2019/2020 oficjalnie zakończony!

Dziś na zgromadzeniu Rady Nadzorczej PLS S.A. oraz po wcześniejszych rozmowach z przedstawicielami akcjonariuszy spółki, podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek w ramach sezonu 19/20.

Po południu dostaliśmy oficjalną informację o zakończeniu sezonu Ligi Siatkówki Kobiet, PlusLigi, 1. Ligi Kobiet oraz KRISPOL 1. Liga Mężczyzn. Decyzja ta podyktowana jest aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce.

„W Lidze Siatkówki Kobiet zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna LSK Wisła Warszawa traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK. O prawo gry w sezonie 2020/2021 w LSK ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny 1. Ligi Kobiet, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK.” – czytamy na stronie ligi.

- Uważam, że to dobra decyzja PLS. Zdrowie zawodniczek, pracowników oraz Kibiców jest najważniejsze. Teraz musimy skupić się na obecnej sytuacji w kraju, zamknąć i podsumować miniony sezon oraz powoli przygotowywać się do kolejnego. Wierzę, że wkrótce znów będziemy mogli wspólnie przeżywać siatkarskie emocje. – mówi prezes E.Leclerc Radomki Radom Thomas Renard Chardin.