Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Mecze o 9. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020 zostają odwołane!

Mecze o 9. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020 zostają odwołane!

W związku z działaniami związanymi z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i możliwością rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej wirusem, kluby ENERGA MKS Kalisz i E.Leclerc Radomka Radom w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki, podjęły decyzję o nierozgrywaniu meczów o 9. Miejsce w klasyfikacji końcowej Ligi Siatkówki Kobiet.

29. lutego radomianki rozegrały ostatnie spotkanie fazy zasadniczej. Niestety przegrały z pretendentem do medalu – Grupą Azoty Chemikiem Police – 0:3. Przez wahającą się formę i problemy kadrowe Radomka nie zakwalifikowała się do fazy play-off. Podopiecznym Adama Grabowskiego pozostała walka o 9. miejsce, a ich rywalem miał być zespół Energa MKS Kalisz.

Niestety dwumecz się nie odbędzie.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, rozprzestrzenieniem się koronawirusa w Polsce, decyzją premiera Morawieckiego, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Co za tym idzie mecz E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz początkowo miał odbyć się bez publiczności. Wspólną decyzją obu klubów zawodniczki nie rozegrają spotkań o 9. miejsce.

- W obawie o możliwe rozprzestrzenianie się wirusa zdecydowaliśmy się nie grać tych spotkań. Mecze odbyłyby się bez kibiców, a to przecież przede wszystkim dla nich sport ma być widowiskiem. Odpowiedzialność za uczestników i ich zdrowie jest dobrem nadrzędnym – mówi Prezes Thomas Renard Chardin.

W takiej sytuacji decyzję o miejscu w końcowej klasyfikacji obu Klubów PLS podejmie w późniejszym terminie.