Kontakt
Aktualności

Bez punktów w ostatnim meczu fazy zasadniczej w Radomiu

Po czterosetowej walce zespół z Rzeszowa pokonał E.Leclerc Radomkę Radom. MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska - Król!

Wtorkowy mecz Radomka rozpoczęła od punktowego bloku. Później w ataku nie miała sobie równych Majka Szczepańska-Pogoda, która kolejnymi udanymi akcjami powiększała przewagę gospodyń (5:1). O pierwszą przerwę dla swojej ekipy poprosił Stephane Antiga. Nie przyniosło to jednak zamierzonego rezultatu. Radomianki świetnie broniły, a na skrzydłach królowały Jones-Perry i Szczepańska-Pogoda (20:15). W końcówce przyjezdne popełniały błędy, między innymi zepsuta zagrywka Mlejnkovej, co skutecznie wykorzystały podopieczne Adama Grabowskiego. Nie odpuszczały, a wypracowana przewaga pozwoliła im na wygranie premierowej partii 25:22.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gości (1:6). Skutecznie blokiem grały rzeszowianki i nie dawały szans Radomce (3:10). Dwa asy serwisowe z rzędu posłała na stronę gości Roni Jones-Perry i tablica z wynikiem nie wyglądała już tak źle (6:10). Dobrze atakowała Katarzyna Zaroślińska-Król (8:16), która w tej partii była nie do zatrzymania. Na zagrywce próbowała walczyć jeszcze Majka, ale różnica dzieląca obie drużyny była zbyt wysoka (13:20). Po skutecznym ataku Azizovej udało się Radomce obronić piłkę setową, ale ostatecznie tego seta wygrały przyjezdne 25:19.

Trzecia odsłona zaczęła się od remisu (3:3). Na zagrywce gości dobrze prezentowała się Blagojević (4:6). Miło było oglądać nasze siatkarki w obronie. Skutecznie stawiały blok i starały się zatrzymywać przeciwniczki (6:8). Seria punktów dla Rzeszowa zmusiła trenera Grabowskiego do wzięcia czasu. Po przerwie kolejne dwa oczka trafiły do Developresu, a na boisku pojawiła się Renata Biała. W drużynę wstąpiła nowa energia. Udane ataki Białej i spektakularny pojedynczy blok Sonii Kubackiej zmniejszyły dystans do siatkarek z Podkarpacia (11:15). Końcówka tej partii należała do ekipy gości. Radomianki starały się gonić, ale ostatecznie Rzeszów zwyciężył 25:18 i w całym meczu prowadził już 2:1.

Czwarta partia zaczęła się bardzo podobnie jak trzecia, od remisu (3:3). Później na zagrywce zameldowała się Jelena  Blagojević, która ponownie dopisała dla swojej drużyny 4 punkty z rzędu. Po drugiej przerwie na życzenie trenera Grabowskiego niewiele się zmieniło. Daleko odskoczyły przyjezdne (11:17). Radomka nic już nie miała do powiedzenia. Tę odsłonę i całe spotkanie wygrał zespół KS DevelopRes SkyRes Rzeszów.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E.Leclerc Radomka Radom KS DevelopRes SkyRes Rzeszów (25:22; 18:25; 18:25; 17:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Zaborowska, Laskowska, Bałucka, Azizova, Szczepańska-Pogoda, Jones-Perry, Bodasińska (L), Witkowska (L) oraz Bałuk, Kubacka, Olczyk, Biała.

KS DevelopRes SkyRes Rzeszów: Valentin-Anderson, Witkowska, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Mlejenkova, Zaroślińska-Król, Przybyła (L) oraz Hawryła, Polańska.