Ul. Narutowicza 9 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Trzy cenne punkty E.Leclerc Radomki Radom!

Bez straty seta podopieczne Adama Grabowskiego pokonały wyżej notowany Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz! Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana przyjmująca radomskiej ekipy – Renata Biała!

Mecz zaczął się od zepsutych zagrywek obu drużyn. Później walka toczyła się punkt za punkt. Co Radomce udało się wyprzedzić przeciwniczki, to przyjezdne goniły wynik i nie dopuszczały do zbyt wysokiej przewagi radomianek. Po skutecznym ataku Stencel na prowadzenie wysunęły się siatkarki z Bydgoszczy (11:12). Długo nie trzeba było czekać na reakcję trenera. Przy stanie 11:15 Adam Grabowski na boisko wprowadził Majkę Szczepańską-Pogodę i Katarzynę Olczyk. Radomka skrupulatnie zmniejszała różnicę dzielącą ją od przeciwniczek. Po udanej kiwce naszej rozgrywającej na tablicy mieliśmy remis 19:19. Końcówka pierwszej partii była niezwykle emocjonująca. Mimo przewagi Bydgoszczy, w polu zagrywki rozszalała się Sonia Kubacka. Dwoma asami serwisowymi doprowadziła do punktu setowego dla podopiecznych Adama Grabowskiego. Co prawda radomianki nie wykorzystały pierwszych dwóch piłek, ale ostatecznie skuteczny atak Jones-Perry zakończył premierową odsłonę spotkania 25:23.

Pewnie drugiego seta rozpoczęły zawodniczki z Radomia (2:0). Bydgoszcz nie odpuszczała i szybko wyrównała wynik (2:2). Później w ekipie przyjezdnych wkradło się kilka błędów i o trzy oczka odskoczyły gospodynie (7:4). Niestety równie szybko jak ostatnio stratę odrobiły podopieczne Piotra Mateli. Dobrze na parkiecie spisywały się Iza Bałucka i Renata Biała, które mądrze wykorzystywały przechodzące piłki (15:12). Przy wyniku 18:13 drugą przerwę wykorzystał trener gości i na niewiele się to zdało. Rozpędzonej Radomki nie była w stanie zatrzymać żadna z siatkarek Pałacu. Od stanu 16:13 przeciwniczki zdobyły zaledwie trzy punkty. Radomka wygrała drugą partię 25:16, po błędzie dotknięcia siatki po stronie Bydgoszczy.

Trzecia część poniedziałkowego spotkania była niezwykle zacięta (2:2; 4:4; 6:6; 8:8) Przy remisie 11:11 na zagrywce pojawiła się Roni, która punktowym serwisem zapewniła Radomce jakże ważny punkt przewagi. Radomianki pokazały, że stać je na wiele. Przerwały grę oczko za oczko i wypracowały trzypunktową przewagę (17:14). Bezradny był trener bydgoskiej drużyny. Po autowym ataku przeciwniczek 5 piłek meczowych miała Radomka. Drugą z nich wykorzystała Veronica Jones-Perry i wygrana radomskiej drużyny stała się faktem!

E.Leclerc Radomka Radom 3:0 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (25:23; 25:16; 25:21)

MVP: Renata Biała

E.Leclerc Radomka Radom: Zaborowska, Bałucka, Laskowska, Biała, Jones-Perry, Azizova, Witkowska (L), Bodasińska (L) oraz Szczepańska-Pogoda, Olczyk, Kubacka, Bałuk.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Mazurek, Żurowska, Balmas, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Jagła (L) oraz Vanzurova, Biedziak, Rapacz.