Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Nie tak to miało wyglądać...

Sobotni mecz nie poszedł po myśli podopiecznych Adama Grabowskiego. Mimo walki w drugim i trzecim secie, siatkarki z Radomia przegrały mecz 1:3. Do domu wracamy zatem bez punktów.

Mecz od zagrywki rozpoczęła Renata Biała. Szybko na prowadzenie wysunęły się gospodynie (5:2). Siatkarki z Legionowa skutecznie blokowały przyjezdne. Radomce udało się doprowadzić do remisu (5:5), ale podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego nie odpuszczały i znowu zaatakowały radomianki (15:11). Ciężko było naszym dziewczynom odrobić stratę. Skutecznie atakowała Emilia Mucha, ale to było za mało. Pierwszą patrię zakończył blok Łukasik 25:17.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobyła Julietta Lazcano. Skutecznie ze środka zaatakowała Sonia Kubacka (3:4). Po ataku Renaty Białej Radomka prowadziła już dwoma punktami (6:8). Gospodynie szybko wyrównały wynik i wyszły na prowadzenie (10:8). Drużyna gości nie odpuściła i Julietta asem serwisowym wyrównała rywalizację (11:11). Walka rozpoczęła się na dobre. Zarówno DPD Legionovia, jak i E.Leclerc Radomka nie chciały odpuścić (13:13). W końcówce proste błędy, takie jak dotknięcie siatki, czy przejście linii,  zaczęła popełniać ekipa gospodyń (17:21). W polu zagrywki pojawiła się Majka Szczepańska – Pogoda, która przywitała się z publicznością asem serwisowym. Przy stanie 20:24 o czas poprosił trener Adam  Grabowski. Na szczęście jego podopieczne nie straciły koncentracji i wygrały drugą odsłonę sobotniego meczu 25:20.

Zdenerwowane gospodynie trzecią część spotkania zaczęły od prowadzenia 8:4 i przez kilka następnych akcji trzymały siatkarki z Radomia na dystans dwóch/trzech oczek. O czas poprosił szkoleniowiec Radomki, kiedy na tablicy widniał wynik 15:10. Po sensacyjnym odbiciu w powietrzu Renata Biała zdobyła 13. oczko dla swojej drużyny. Kibice zgromadzeni w hali DPD Arena Legionowo mieli na co popatrzeć w końcówce tego seta. E.Leclerc Radomka zmniejszyła przewagę i była blisko zwycięstwa w tej partii, ale to gospodynie miały więcej szczęścia i wygrały 25:23.

Od dwupunktowego prowadzenia ekipa Adama Grabowskiego rozpoczęła czwartego seta. Szybko jednak gospodynie narzuciły swój styl gry (12:8). Po punktowym ataku Azizovej wynik się wyrównał (12:12). Od tej pory gra toczyła się „oczko za oczko” (15:15; 19:19). W końcówce mocno odskoczyły gospodynie (23:20). Ostatni set i cały mecz zakończyła ze środka Maja Tokarska 25:21.

DPD Legionovia Legionowo E.Leclerc Radomka Radom (25:17; 20:25; 25:23; 25:21)

MVP: Alicja Grabka

 E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Lazcano, Azizova, Kubacka, Biała, Mucha, Witkowska (L), Bodasińska (L) oraz Szczepańska – Pogoda, Bałuk, Zaborowska.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Tokarska, Oliviera Souza, Strantzali, Fidon-Lebleu, Łukasik, Lemańczyk (L) oraz Matejko, Wójcik.