Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

W ramach 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom zagra na wyjeździe w drużyną z Legionowa.

W piątek radomskie siatkarki wyjadą do Legionowa, gdzie w sobotę 23. listopada zmierzą się z tamtejszą drużyną i postarają się wrócić do domu z kompletem punktów.

Ostatnie pojedynki nie układały się po myśli radomianek. Zawodniczki w trwającym sezonie nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa. W ramach 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom zagra na wyjeździe w drużyną z Legionowa.

DPD Legionovia Legionowo to niewątpliwie klub z tradycjami. Został założony w 1957 roku. Po imponującym sezonie 2011/2012 (21 wygranych, 1 przegrana) Legionovia awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej – Ligi Siatkówki Kobiet. W drużynie gra była zawodniczka Radomki, młoda rozgrywająca – Alicja Grabka.

Sezon 2019/2020 siatkarki z Legionowa rozpoczęły na 9. miejscu w tabeli i mają na swoim koncie 7 punktów. Są niewątpliwie objawieniem tych rozgrywek. W trzech setach pokonały Mistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź. Powalczyły również z Grupa Azoty Chemikiem Police oraz z KS Developres SkyRes Rzeszów – doprowadziły do pięciosetowych pojedynków.

Siatkarki Adama Grabowskiego niestety nie są faworytem tego meczu. Po ostatnich zmianach kadrowych, zespół potrzebuje czasu, żeby zgrać się.

- Ja chcę wygrywać, dziewczyny chcą wygrywać, a przede wszystkim kibice oczekują wygranej. Krótko ze sobą pracujemy, ale z każdym treningiem wygląda to lepiej. Obserwuje dziewczyny, poznajemy się wzajemnie i jestem tu, żeby im pomóc. – mówi trener Adam Grabowski.

Z pewnością jedna i druga drużyna chce wygrać najbliższe spotkanie. W Legionowie czeka nas zatem bardzo emocjonujący mecz. Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych klubu. Zaczynamy o 18!