Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

ŁKS Commerceon Łódź 3:0 E.Leclerc Radomka Radom

ŁKS Commercecon Łódź w ramach 13. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet wygrał z E.Leclerc Radomką Radom 3:0. MVP została wybrana Joanna Pacak.

Mecz rozpoczął się wyrównanie (2:2; 4:4; 9:9). Po błędnym ataku Szczepańskiej udało się gospodyniom odskoczyć na kilka oczek (14:9). Ciężko było podopiecznym Jacka Skroka wrócić do gry. Punkty zdobywały po błędach przeciwniczek. Po wymianie większości składu wyjściowego w dziewczyny wstąpiła nowa energia. Dwa ważne ataki skończyła Renata Biała, ale niestety przewaga była zbyt wysoka. ŁKS punktowym blokiem zakończył pierwszą partię 25:14.

Drugi set to kropla w krople początek spotkania (2:2; 5:5). Przy stanie 14:6 ostatni czas wykorzystał trener radomskiego zespołu i dopiero wtedy gra Radomki nabrała jakichkolwiek ram. Mocniej i pewniej w ataku czuła się Majka Szczepańska – Pogoda (17:13). Łodzianki nie zwalniały tempa i po punktowej zagrywce Pacak prowadziły już 20:14. As serwisowy Majki i jej świetna seria na zagrywce pozwoliły Radomce zmniejszyć nieco dystans między zespołami (22:19). Ostatecznie jednak ŁKS triumfował w tej części 25:19.

W trzeciej partii gra Radomki nareszcie zaczęła wyglądać przyjemnie dla oka. Po ataku Renaty Białej ekipa Jacka Skroka wyszła na prowadzenie (6:7). Mistrzynie Polski nie odpuszczały i skutecznie broniły (13:11). Bardzo dobrze na środku spisywała się Iza Bałucka. Nasza środkowa zdobywała punkty nie tylko skutecznym atakiem, ale również pojedynczym blokiem. To niestety nie wystarczyło (19:12). Siatkarki ŁKSu były nie do zatrzymania. Set trzeci zakończył się wynikiem 25:19, a cały mecz 3:0.

Niestety z Łodzi wracamy bez punktów. Kolejny pojedynek E.Leclerc Radomki Radom już w poniedziałek. W hali MOSiR podejmiemy Enea PTPS Piła. Zapraszamy serdecznie!

ŁKS Commerceon Łódź 3:0 E.Leclerc Radomka Radom (25:14; 25:19; 25:19)           

E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Bałucka, Mucha, Bałuk, Azizova, Lazcano, Bodasińska (L), Witkowska (L) oraz Szczepańska – Pogoda, Biała, Zaborowska, Kubacka

ŁKS Commercecon Łódź: Mori, Pacak, Wójcik, Lazović, Alagierska, Bociek, Korabiec (L), Strasz (L) oraz Szczyrba.