Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Przed E.Leclerc Radomką Radom dwa pojedynki w Łodzi

Siatkarki trenera Jacka Skroka czeka teraz niezwykle gorący tydzień. Nie dość, że przyjdzie im się zmierzyć z Mistrzem i Wicemistrzem Polski, to dodatkowo rozegrają te mecze zaraz po sobie, z jednodniową przerwą.

W Narodowe Święto Niepodległości zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom zagrają z Grot Budowlanymi Łódź. Nasze przeciwniczki to ubiegłoroczne srebrne medalistki Ligi Siatkówki Kobiet. Nie gorzej idzie im w tym sezonie. Aktualnie po czterech wygranych spotkaniach, z dorobkiem 11 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Faworytem tego spotkania bez wątpienia jest zespół z Łodzi, jednak nasze dziewczyny zapowiadają walkę.

- Tak naprawdę z każdym możemy wygrać. Nasze przeciwniczki są w bardziej komfortowej sytuacji, bo on początku sezonu idą jak burza. Wygrane mecze, derby Łodzi. My na pewno nie złożymy broni i będziemy walczyć o każdy punkt – mówi libero radomskiej drużyny Agata Witkowska.

Mecz rozegrany 11.11 będzie o tyle ciekawszy, że w ramach biało-czerwonej kolejki ligowej z „Niepodległa do hymnu” we wszystkich halach będzie biało-czerwono. Zaśpiewany zostanie także Mazurek Dąbrowskiego, a spotkanie będzie transmitowane w Polsat Sport.

Zaledwie dwa dni po rywalizacji z Grot Budowlani Łódź rozegramy rewanżowe spotkanie z Mistrzem Polski 2018/2019.  Mecz będzie rozegrany awansem 13.kolejki. Pierwsze starcie w sezonie 2019/2020 w Radomiu wygrały przyjezdne. Świetnie wtedy zaprezentowała się Marharyta Azizova, która zdobyła 21 oczek. Tym razem też nie będzie łatwo. Atut własnej hali i doping swoich kibiców z pewnością pomoże zawodniczkom ŁKSu.

- Spotkania wyjazdowe nigdy nie są łatwe. Nikt za darmo punktów nie odda, a nam są one teraz niezwykle potrzebne, żeby odbić się od dna. Zobaczymy, co wydarzy się w Łodzi, jednak mam nadzieję, że pokażemy na co nas stać i z jakimś dorobkiem punktowym wrócimy do Radomia – mówi trener Jacek Skrok.

Po rozegraniu czterech meczów wyjazdowych radomska siatkówka powróci do hali MOSiR gdzie już 18.11 rozegramy spotkanie z Enea PTPS Piła. Obecność najlepszych kibiców obowiązkowa! Bilety do nabycia na kupbilet.mosirradom.pl