Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Musimy wyjść i walczyć! Wywiad z Marharytą Azizovą

Na kilka dni przed meczami w Łodzi, porozmawialiśmy chwilkę z Marharytą Azizovą. Siatkarka mówiła między innymi o ostatnim, trudnym okresie, sportowej złości i o tym jak przełamać zła passę. Zapraszamy do lektury.

To dość trudny okres dla drużyny. Przegrane, tylko 1 zdobyty punkt na koncie. Jak się z tym czujesz?

- Po ostatnim naszym meczu (z BKS STAL Bielsko-Biała) byłam niesamowicie smutna i strasznie ciężko było poukładać wszystko w głowie. Wygrywałyśmy 2 sety a ostatecznie przegrałyśmy mecz 2:3. I to 14 do 16… Miałam myśli, co musimy teraz zrobić? Trenować więcej? Co zrobić? Robiłyśmy wszystko na boisku, w ważnych momentach zabrakło skończenia…

W jaki sposób ta sytuacja zadziałała na Was? Domyślam się, że ciężko mentalnie przygotować się do kolejnych meczy…

- Tak, ale jednocześnie czuję w sobie taką sportową złość… W tym ostatnim meczu walczyłam do ostatniej piłki, wszystkie walczyłyśmy, bo wszystkim nam zależało na tej pierwszej wygranej i wygranej 3:0, bo to było w naszym zasięgu. Żadna z nas nie chciała zdobyć w Bielsku tylko 1 punktu. Kolejne dwa mecze gramy w Łodzi i zdajemy sobie sprawę, że będą to bardzo trudne pojedynki, dodatkowo na ich terenie.

Ale teraz już skupiacie się na meczach z Budowlanymi (11.11) oraz z ŁKSem (13.11)?

- Tak, teraz liczą się tylko te dwa mecze. Będziemy robić wszystko, co tylko możliwe, żeby tam dobrze się zaprezentować. Damy z siebie wszystko, bo to ważne dla nas, dla Radomki. Musimy wyjść i walczyć.

Teraz trochę więcej czasu miałyście na przygotowanie się do następnych spotkań…

- Miałyśmy tydzień na przygotowanie się na mecze w Łodzi. To będą dwa trudne spotkania i musimy powalczyć o przywiezienie chociaż punktu. Fantastycznie byłoby wygrać chociaż jeden pojedynek.meczów. Będziemy się ciężko przygotowywać i mam nadzieję, że pokażemy pazur na boisku. Na treningach staramy się wzajemnie motywować i musimy zrobić to samo w Łodzi i być tam cały czas skoncentrowane i nastawione na walkę. Ja mogę powiedzieć, że zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie, walczyć na boisku.