Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Pierwszy punkt E.Leclerc Radomki Radom

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej i pierwsze punkty  E.Leclerc Radomki Radom. Podopieczne Jacka Skroka po pięciu setach przegrały z BKS STAL Bielsko-Biała ale jeden punkt  wraca do Radomia

Siatkarki Radomki rozpoczęły pierwszą partię spotkania w Bielsku-Białej wybiegając w składzie: Szpak, Jerkov, Mucha, Azizova, Kubacka i Lazcano. Zdecydowanie faworytkami tego starcia były gospodynie, które już w pierwszej kolejce fazy zasadniczej pokonały naszą drużynę w hali MOSiR.

Pierwszą partię pewnie rozpoczęły miejscowe, które w perfekcyjny sposób wykorzystywały błędy drużyny z Radomia i przy stanie 4:0 zmusiły trenera Jacka Skroka do wzięcia pierwszej przerwy. Pomogło, bo zawodniczki drużyny gości opanowały nerwy i szybko odrobiły straty. Po bloku na Andrei Kossanyiovey był pierwszy remis (6:6), a po ataku Juliety Lazcano radomki wyszły na pierwsze prowadzenie (11:10). Bielszczanki nie odpuszczały, ale ostatecznie to przyjezdne wygrały pierwszą partię 25:22.

Kolejna część była popisem gry E.Leclerc Radomki Radom. Lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła podopieczne trenera Skroka rozpędziły się na tyle, że praktycznie nie dały dojść do słowa gospodyniom. Od początku budowały przewagę i pewnie wygrały tego seta 25:13.

Trzecia odsłona niekoniecznie poszła po myśli naszych dziewczyn. Co prawda szybko zyskały przewagę (9:2), ale równie szybko ją straciły. Bielszczanki dyktowały warunki, a akcja toczyła się punkt za punkt. Podopiecznym Jacka Skroka udało się doprowadzić do piłek meczowych, ale nie wykorzystały tego. W końcówce bielszczanki postawiły ścianę nad siatką, najpierw blokując Azizovą, a następnie Lazcano. 28:26 dało paliwo bielskiej drużynie, by walczyć w kolejnym secie.

Tym razem radomki nie były już w stanie nawet przez moment narzucić swojej gry gospodyniom, a przez większą część seta to bielszczanki prowadziły. Ich wygrana 25:20 sprawiła, że o wygranej musiał zdecydować tie-break. W piątek partii  bielszczanki postawiły kropkę nad „i” i wygrały cały mecz 3:2.

To był pojedynek naszej drużyny, w którym Radomka zapisała na swoim koncie pierwsze punkty. W sezonie 2019/2020. Kolejny mecz już 11.11, a przeciwniczkami naszych siatkarek będzie Grot Budowlani Łódź.