Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

E.Leclerc Radomka Radom wybrała kapitana!

Za nami kolejny turniej. Warto więc przedstawić w końcu kapitana naszej drużyny! W sezonie 2019/2020 ta rola przypadnie chorwackiej przyjmującej – Mii Jerkov.

Decyzją sztabu szkoleniowego i drużyny, kapitanem została Mia Jerkov. Mierzy 192 centymetry i gra na pozycji przyjmującej. Kocha podróże, windsurfing i czytanie książek. Co ciekawe jej ulubioną pozycją jest „Idiota” Dostojewskiego. W wolnym czasie słucha muzyki, a najchętniej U2 i  Red Hot Chili Peppers. Ma na swoim koncie występy na największych zagranicznych boiskach, Mistrzostwo Rosji, Wicemistrzostwo Korei Południowej oraz Puchar KOVO. Jest reprezentantką Chorwacji. Razem z kadrą zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich w 2009 roku.

- Mia to bardzo waleczna zawodniczka. Myślę, że doskonale sprawdzi się jako kapitan Radomki. Dziewczyny ją lubią, ja też mam do niej zaufanie. Po ostatnich meczach sparingowych wie już z czym wiąże się jej dodatkowa funkcja –mówi trener Jacek Skrok.

Sezon 2019/2020 będzie dla Mii dużym wyzwaniem. Jak poradzi sobie w nowej roli?

- Mam nadzieję, że dziewczyny mi zaufają. Ja kolejny sezon chciałabym cieszyć się grą w siatkówkę, tak jak do tej pory. Bardzo się cieszę, że będę grać w Polsce. Ludzie tutaj naprawdę kochają siatkówkę, a ja chcę dzielić się z kibicami każdą chwilą. Jestem pewna, że stworzymy dobry zespół zarówno na parkiecie, jak i poza nim. – mówi nowa kapitan E.Leclerc Radomki Radom.

Pierwszą okazję, żeby zobaczyć Mię na parkiecie nasi kibice będą mieli jeszcze przed rozpoczęciem ligi. 4.10 w radomskiej hali MOSiR rozegramy  mecz pokazowy z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów. Już dziś serdecznie zapraszamy!