Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

V Turniej o Solną Piłkę kończymy na trzecim miejscu!

W niedzielę w Wieliczce zakończył się V Turniej o Solną Piłkę. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom po trzech pojedynkach uplasowały się na ostatnim stopniu podium. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została wybrana Anna Bodasińska.

Zmagania w ramach V Turnieju o Solną Piłkę zaczęły się już w piątek. Podopieczne Jacka Skroka swój pierwszy mecz rozegrały dopiero w sobotę rano, a ich przeciwnikiem były zawodniczki z Kalisza. Radomianki wygrały 2:1. Przypomnijmy, że wszystkie spotkania były rozgrywane do trzech setów, bez względu na wynik. O godzinie 18 nasze siatkarki zmierzyły się z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów i tę rywalizację niestety przegrały 1:2. Trzy punkty, które zapisała na swoim koncie Radomka pozwoliły drużynie na wyjście z grupy z drugiego miejsca i walkę o 3. lokatę w całym turnieju.

W niedzielę przeciwnikiem E.Leclerc Radomki Radom był pierwszoligowy zespół 7R Solna Wieliczka. Mecz rozpoczął się wysoką przewagą podopiecznych Jacka Skroka (5:0). Jednak rywalki nie poddały się i zaczęły walczyć o każde „oczko”. Radomianki wygrały wszystkie trzy partię, jednak nie przyszło im to łatwo. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana przez sztab Majka Szczepańska–Pogoda.

Po meczu przyszedł czas na uroczyste nagrodzenie wygranych. Nagrodę odebrała kapitan naszego zespołu – Mia Jerkov. Ręcznie wykonana statuetka wróciła z nami do Radomia. Organizator, w porozumieniu z sędziami, wybierał najbardziej zasłużoną siatkarkę w każdej drużynie. Wyjątkową nagrodę otrzymała libero radomskiej ekipy – Anna Bodasińska.

- To był bardzo intensywny weekend. W sobotę rozegrałyśmy dwa spotkania. Fajnie, że przed sezonem możemy się zmierzyć z przeciwnikami, których potem spotkamy po drugiej stronie siatki. To ciekawe doświadczenie. Nasza gra wygląda coraz lepiej. Te turnieje są po to, żeby każda z nas dostała szansę i pokazała swoje umiejętności – mówi Mia Jerkov.

Turniej wygrały siatkarki KS DevelopRes SkyRes Rzeszów. Drugie miejsce zajęła niemiecka drużyna Rote Raben Vilsbiburg. Dla E.Leclerc Radomki Radom nie był ostatni turniej przed sezonem 2019/2020. W najbliższy weekend wyjedziemy do Łodzi, gdzie weźmiemy udział w Commercecon Cup 2019. Obok nas wystąpią tam: Grot Budowlani Łódź, Grupa Azoty Chemik Police i organizator ŁKS Commerceon Łódź. Trzymajcie kciuki za nasze dziewczyny!