Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Turniej o Puchar Burmistrza Wielunia zakończony!

W miniony weekend zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom wzięły udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Wielunia. Obok radomskiego zespołu do walki stanęły jeszcze dobrze znane wszystkim z ekstraklasowych parkietów Grot Budowlani Łódź oraz drużyna z niemieckiej bundesligi Rote Raben Vilsbiburg. Podopieczne Jacka Skroka zajęły drugie miejsce.

Po obozie w Kielnarowej przyszedł czas na pierwsze mecze kontrolne. Okazja do tego nadarzyła się bardzo szybko, ponieważ dzień po powrocie ze zgrupowania, dziewczyny wraz ze sztabem szkoleniowym wyjechały na turniej do Wielunia.

W piątek E.Leclerc Radomka Radom zagrała dwukrotnym mistrzem Niemiec, czterokrotnym wicemistrzem swojego kraju i trzykrotnym brązowym medalistą – Rote Raben Vilsbiburg. Mecz zakończył się wynikiem 3:0  (WIĘCEJ TUTAJ) dla radomskich zawodniczek, jednak trenerzy zdecydowali się rozegrać jeszcze jeden set, w którym również lepsza okazała się Radomka, a na boisku miały okazję wystąpić zawodniczki z „kwadratu”.

W sobotę podopieczne Jacka Skroka po drugiej stronie siatki spotkały ligowe konkurentki – Grot Budowlani Łódź. Ten mecz niestety nie należał do najłatwiejszych. Wicemistrzynie Polski wysoko wygrały pierwszą partię (25:15), co na pewno podcięło trochę skrzydła naszym siatkarkom. Co prawda w kolejnej odsłonie podjęły one walkę, a w ataku świetnie radziła sobie Mia Jerkov, jednak przegrały tego seta 22:25. Najwięcej emocji było w trzeciej części spotkania, kiedy Radomka od początku narzuciła swój styl gry i nie wypuściła przewagi do końca. Podopieczne Jacka Skroka wygrały 25:22. Czwarta partia to ponownie triumf Budowlanych i zwycięstwo 3:1.

W niedzielę rywalizacja toczyła się pomiędzy zespołem z Łodzi, a naszymi zachodnimi sąsiadkami. Zawodniczki z LSK pokonały co prawda niemiecką drużynę, ale początek nie był łatwy. Pierwsza partia po walce na przewagi padła łupem Budowlanych 26:24. W drugiej odsłonie ponownie lepsze okazały się srebrne medalistki minionego sezonu (25:21), ale trzeciego seta wygrały Niemki 25:17. Wszystko rozstrzygnęła czwarta, ostatnia cześć meczu, którą gospodynie wygrały 25:17.

Dzięki dwóm wygranym Grot Budowlani Łódź zwyciężyli w Turnieju o Puchar Burmistrza Wielunia. E.Leclerc Radomka Radom zajęła drugie miejsce, a niemiecki zespół Rote Raben Vilsbiburg zamknął podium rozgrywek.

Kolejną szansę na sprawdzenie swoich umiejętności Radomianki dostaną dość szybko, bo w najbliższy weekend (21-22.09) powalczymy w V Turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce. Trzymajcie kciuki za nasze siatkarki!