fbpx

Po udanym meczu z RC Cannes, Radomce nie udało się pokonać wicemistrza Polski 17/18. Po
czterosetowej walce ostatecznie przegrały 1:3.

Początek meczu zdecydowanie należał do drużyny gości (3:5). Siatkarki ŁKSu stawiały blok i dobrym
przyjęciem wypracowały sobie kilka punktów przewagi nad radomskim zespołem. Podopieczne Jacka
Skroka doprowadziły do remisu 10:10, jednak do końca nie udało się już zmniejszyć przewagi
pomiędzy drużynami i ostatecznie Radomka przegrała tego seta 20:25.
Siatkarki z Łodzi zdecydowanie weszły w partię numer dwa (3:9). Błędów po stronie radomskich
zawodniczek było dużo. Nieudana zagrywka i błędny atak – to spowodowało, że o drugą przerwę w
tym secie poprosił trener Jacek Skrok. Niewiele to jednak dało. Podwójny blok Soni Kubackiej i Joanny
Kapturskiej zapisały na koncie Radomki kolejne dwa punkty. Przewaga była jednak na tyle duża, że
gospodynie nie były w stanie tego odrobić i druga partia padła łupem ŁKS Commercecon Łódź 25:13.
Trzecia część spotkania był pełna emocji i remisów. Gra toczyła się dosłownie punkt za punkt (4:4;
7:7; 10:10; 12:12). Pierwszy raz o przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec ŁKSu, kiedy
Radomka prowadziła 14:12. Łodzianki szybko wyrównały wynik (16:16). Mocne i sprytne ataki
Joanny Kapturskiej i Renaty Białej dały Radomce punkt numer 20. Po asie serwisowym Reni trener
ŁKSu poprosił o kolejną przerwę (21:19). Po kapitalnej wymianie piłki przewaga Radomki topniała
(23:22). Mocny atak Anny Bączyńskiej zakończył seta numer trzy 25:23!
Podczas czwartego seta widzowie mogli zaobserwować bardzo dobrą grę Radomki. Dziewczyny były
pełne woli walki i determinacji. Większość czasu nie wypuszczały przewagi z rąk. As serwisowy Renaty
Białej dał drużynie dwupunktowe prowadzenie (16:14). Blok Ani Bączyńskiej i dobra zagrywka Alicji
Grabki dodały kolejne dwa punkty radomskiemu zespołowi. Przy remisie 19:19 podwójny blok,
postawiony przez ŁKS, skończył dobrą passę podopiecznych Jacka Skroka. Siatkarki ostatecznie
przegrały tę partię 22:25 i cały mecz 1:3.

E.Leclerc Radomka Radom 1:3 ŁKS Commercecon Łodź (20:25; 13:25; 25:23; 22:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Skrzypkowska, Bączyńska, Kubacka, Ponikowska, Szczepańska-
Pogoda, Drabek (L) oraz Bałucka, Biała, Kapturska,
ŁKS Commercecon Łódź: Nicol, Algierska, Bidias, Bociek, Wójcik Aleksandra, Korabiec (L) oraz