fbpx

Sezon ligowy 2018/2019 dopiero się zaczął. Niestety w drużynie E.Leclerc Radomki pechowej, ale dość poważnej kontuzji nabawiła się Maja Pelczarska. Zawodniczka być może będzie musiała opuścić parkiet na prawie 3 miesiące.

Maja Pelczarska to 23-letnia siatkarka, która w Radomiu gra już drugi sezon. W ubiegłym roku zaprezentowała się z dobrej strony, dzięki czemu klub zdecydował się na przedłużenie z nią współpracy. W czasie tegorocznego okresu przygotowawczego Maja pracowała bardzo ciężko. Niestety zawodniczka pierwszy mecz na parkietach LSK spędziła poza boiskiem. Podczas środowego treningu Maja odczuwała ból w stopie. Wstępna diagnoza klubowego fizjoterapeuty wykazała uszkodzenie rozcięgna podeszwowego. Tego samego wieczoru nasza rozgrywająca została przebadana ultrasonografem w Warszawie, co potwierdziło wcześniejszą diagnozę. Prawdopodobnie w tym tygodniu Maja przejdzie zabieg w Warszawie, po którym czeka ją około 7 tygodni przerwy. Rozgrywająca Radomki będzie musiała zacząć długą rehabilitację, którą zacznie zaraz po operacji.

Kontuzja Mai jest na tyle poważna, że klub jest zmuszony szukać zastępstwa i pomocy dla Alicji Grabki. W tym tygodniu na testy do Radomia przyjechała Shafagat Alishanova. 27-letnia zawodniczka z Azerbejdżanu urodziła się w Baku. Razem z drużyną Azerrail w 2017 roku zdobyła srebrny medal Azerskiej Superligi Siatkarek w Azerbejdżanie. Azerka będzie trenowała z radomskim zespołem do końca tygodnia. Po zakończeniu testów, zostanie podjęta decyzja odnośnie jej przyszłości w naszej drużynie.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie

 No announcement available or all announcement expired.
0