fbpx

Okres przygotowawczy dobiegł końca. Dwumeczem z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zakończyły czas przygotowań do sezonu 2018/2019. Przed nimi pierwszy mecz w Lidze Siatkówki Kobiet!

Przygotowania do debiutanckiego sezonu w LSK drużyna zaczęła już 30 lipca. Podopieczne Jacka Skroka ćwiczyły na siłowni POP GYM, we własnych obiektach, a także zagrały wiele meczów sparingowych. Na początku września dziewczyny wyjechały na dwutygodniowy obóz do Kielnarowej, gdzie zaczęły serię sparingów przed sezonem. Pierwsze dwa mecze zespół rozegrał z MKS Dąbrową Górniczą oraz z KS DevelopRes Rzeszów. W tym okresie Radomka rozegrała w sumie 15 spotkań – 6 wygranych, 6 przegranych i 3 remisy.

– To był bardzo udany okres przygotowawczy. Wszystko przebiegało planowo, bez kontuzji. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty i u każdej z nich widać progres. Rozegraliśmy bardzo dużo sparingów i te mecze pokazały nad czym musimy jeszcze popracować, ale nasza gra wygląda zdecydowanie lepiej, więc myślę, że możemy z pozytywnym nastawieniem podchodzić do zbliżającego się sezonu. – mówi drugi trener zespołu – Piotr Filipowicz.

Oprócz gier kontrolnych i obozu przygotowawczego, okres ten obfitował w wiele nowych umów sponsorskich oraz akcji marketingowych. Do grona przyjaciół i partnerów Radomki dołączyli między innymi: Euroglater, FigAnd, Felicea, Ssangyong, Midas Meble, HYDROTRUCK, Zbyszko Company, NaturAvena, Moya, Radomska Grupa Mediowa, P.W. Optima, Interfach oraz Polski Instytut Audytów Energetycznych.

W ostatnich trzech miesiącach nasze siatkarki można było oglądać na Radom Fashion Show, gdzie odbyła się oficjalna prezentacja drużyny. Oprócz tego zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom brały udział w Nightskating Radom i wraz z policją kontrolowały kierowców w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Sztab szkoleniowy Radomki również nie próżnował. Drugi trener Piotr Filipowicz szalał na piasku podczas Project Beachball Radom 2018.

Teraz przed dziewczynami pierwszy sprawdzian w Lidze Siatkówki Kobiet. Już 3. Listopada odbędzie się pierwszy mecz E.Leclerc Radomki Radom. Początek spotkania o godzinie 18.

 

Tekst: Jowita Grzegorzewska
Foto/Wideo: Bartosz Piątkowski


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie

 No announcement available or all announcement expired.
0