Złe dobrego początki. Radomka po wczorajszym przegranym meczu z Legionowem wyciągnęła wnioski i dzisiaj w pełni sił stawiła się do walki. Po zaciętym pojedynku siatkarki Jacka Skroka zwyciężyły 3:1!

Początek spotkania zaczął się bardzo dobrze dla radomskiego zespołu (6:3). Jednak zawodniczki z Francji odrobiły stratę i szybko wyszły na prowadzenie (9:11). Skuteczny atak Radomki pozwolił zapisać na naszym koncie punkt numer 16, ale niestety w tym czasie przeciwniczki walczyły już o piłkę setową i wygrały tę partię 25:16.

Po przerwie sytuacja drastycznie nie uległa zmianie. Radomce nie udało się przebić bloku Cannes i zostawała kilka punktów z tyłu (10:12). Po skutecznej kiwce Izy Bałuckiej udało się doprowadzić do remisu (15:15). Gra prawie do końca toczyła się oczko za oczko. Na szczęście w końcówce podopieczne Jacka Skroka znalazły w sobie siłę i atakiem Bączyńskiej zakończyły seta numer dwa 25:23.

Podbudowane wygraną poprzedniego seta siatkarki Radomki dobrze zaczęły rywalizację w partii numer trzy. Zaczęła funkcjonować zagrywka i nasze przeciwniczki trochę się pogubiły (12:10). Po błędnym przyjęciu i zepsutym serwisie RC Cannes, Radomka zapisała na swoim koncie punkt numer 22. Dwa skuteczne ataki Alicji Grabki dały naszej drużynie piłkę setową (24:21). Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:22.

Podobnie wyglądał czwarty set, kiedy to duże prowadzenie objął zespół gospodarzy (8:5). Zawodniczki z Francji próbowały doprowadzić do remisu, ale skuteczny blok naszej drużyny uniemożliwił przeciwniczką wyjście na prowadzenie (13:8). Przewaga między zespołami powoli topniała, ale dużo błędów po stronie gości cały czas dawało Radomce kilka oczek więcej (16:14). Po autowym ataku Majki Szczepańskiej wynik na tablicy wskazywał 20:19. W tym momencie o czas poprosił Jacek Skrok. Trener solidnie zmotywował swoje zawodniczki, ponieważ chwilę później kibice radomskiego MOSiRu widzieli już wynik 23:19. Set zakończył autowy atak Cannes. Radomka wygrała pierwszy mecz podczas Międzynarodowego Turnieju Rodziny Radomki 3:1!

E.Leclerc Radomka Radom 3:1 RC Cannes (16:25; 25:23; 25:22; 25:20)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Kapturska, Skrzypkowska, Bączyńska, Bałucka, Kubacka, Samul (L) oraz Drabek (L), Biała, Szczepańska-Pogoda, Ponikowska

RC Cannes: Grbic, Helic, Cazaute, Madsen, Kloster, Rankovic, Carocci (L) oraz Szczurowska

 

Najnowsze galerie


0